Фізики вперше створили «оптичне крило»

Поділитися
Фізики з Рочестерського технологічного інституту (США) вперше змогли створити аналог так званого оптичного крила - об'єкта, який в однорідному світловому потоці (за аналогією до аеродинамічного крила) відчуває підйомну силу.
Фізики з Рочестерського технологічного інституту (США) вперше змогли створити аналог так званого оптичного крила - об'єкта, який в однорідному світловому потоці (за аналогією до аеродинамічного крила) відчуває підйомну силу. Виникнення підйомної сили зазвичай пояснюють за допомогою різниці тисків. Якщо нижню поверхню крила зробити плоскою, а верхню - опуклою, то верхня частина набіжного потоку повітря проходитиме довший шлях за нижню. Звідси можна зробити висновок про те, що швидкість потоку зверху повинна бути більша, ніж знизу, а це природно спричиняє появу різниці тисків і підйомної сили. Автори припустили, що взаємодія об'єктів зі світловим потоком може викликати аналогічні ефекти, та змоделювали заломлення й віддзеркалення випромінювання для «крил» різної форми. Перспективним варіантом виявилися напівциліндричні стрижні. Помістивши мікроскопічні пластикові стрижні у воду, вчені направили на них промінь 130-мілліваттного лазера. Оскільки зразки підсвічували знизу, вони, як і варто було очікувати, рухалися вгору, але водночас із цим зміщувалися убік, що свідчило про виникнення «оптичної» підйомної сили. У контрольному експерименті об'єкти сферично симетричної форми в напрямі, перпендикулярному до пучка, не зсувалися. Новий ефект, можливо, буде враховано при конструюванні космічних апаратів з сонячними вітрилами. Його можна використовувати й для транспортування мікрочастинок у рідинах. У планах дослідників - тестування нових матеріалів і форм зразків, а також випробування в повітряному середовищі. Крім того, вони спробують замінити УФ-світло з оригінальних експериментів іншими типами випромінювання.

За матеріалами Компьюлента

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі