Фізики перетворили бульбашки повітря в мікророботів

25 травня 2012 в 15:08
Крихітні бульбашки, керовані лазером, можуть не тільки рухатися в потрібному напрямку, але і переміщати мікроскопічні об'єкти.

У нашому уявленні роботи - це складні механізми. Але Аарон Охта (Aaron Ohta) та його колеги з університету Гаваїв у Маноа придумали новий спосіб виготовлення роботів буквально з повітря: крихітні бульбашки, керовані лазером, можуть не тільки рухатися в потрібному напрямку, але і переміщати мікроскопічні об'єкти.

Бульбашку повітря поміщають у мікрокамеру діаметром не більше 0,6 міліметра. Потім крізь сферу вчені пропускають промінь лазера, який нагріває стінку камери. Сольовий розчин, у якому плаває бульбашка, намагається перетекти в більш холодні області, що оточують сферу, і штовхає її слідом за лазерним променем. Таким чином, направляючи лазер на різні сторони бульбашки, можна змусити її рухатися в будь-якому напрямку. Швидкість микроробота пропорційна інтенсивності випромінювання лазера і може досягати чотирьох міліметрів на секунду. Управляє лазерним променем комп'ютер.

Вчені добилися такого точного керування, що мікророботи-бульбашки можуть не тільки переміщатися самі, а й пересувати крихітні предмети. Наприклад, на змаганні мікророботів у Шанхаї бульбашка склала з крихітних скляних намистинок перші літери назви університету Гаваїв - "UH".

Вчені вважають, що можна створити групу таких незвичайних роботів і керувати кожним з допомогою окремого променя лазера. Це важлива перевага в порівнянні з микророботами, що направляються магнітним полем, які, як стадо, переміщаються в одному загальному напрямку.

Наразі американські фізики вивчають можливість складання складних мікроскопічних структур за допомогою команди бульбашок. "Наші роботи можна використовувати для виготовлення малорозмірних компонентів друкованих плат, переміщення живих клітин у лабораторних дослідженнях і навіть збірки штучних органів", - говорить Охта.

 

 Читайте також:

На службу ізраїльської розвідки надійдуть жуки і равлики

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...