Естонський дизайнер за допомогою марсохода Curiosity створив інтерактивну панораму Марса (відео)

15 серпня 2012 в 07:58
Дизайнер використав світлини марсохода, який уже третій тиждень перебуває на поверхні Червоної планети, виконані у високій роздільній здатності. Створене зображення дозволяє детально розглянути місцевість. Обернутися можна на 360 градусів.
marspanorama150812.jpg
fraza.ua

Марсохід Ровер Curiosity надіслав на Землю панораму околиць кратера Гейла, в якому він здійснив посадку. Знімки пейзажів дозволили зробити першу інтерактивну панораму Марса.

Панораму в стилі Google Earth створив естонський фотограф і дизайнер Андрій Бодров, який раніше вже отримав деяку популярність завдяки своїм панорамам з параду Перемоги на Червоній площі 9 травня 2010 року. Цього разу фотограф використовував не власні фото, а знімки марсохода, виконані у високій роздільній здатності.

- Опубліковані перші кольорові фото Марса (фото / відео)

Створене зображення дозволяє детально розглянути місцевість навколо Curiosity: обернутися можна на 360 градусів. Зображення також можна наблизити, так що чітко помітні і скелясті вершини біля країв кратера, і камінчики під колесами марсоходу.
 


Curiosity rover: Martian solar day 2 in New Mexico

Інтерактивна панорама, розміщена Бодровим на кількох тематичних інтернет-ресурсах, за кілька днів зібрала тисячі переглядів і безліч відгуків. Так що дизайнер на своїй сторінці у Facebook навіть пожартував, що варто було встановити плату за перегляд.

У той же час деякі користувачі висловлюються досить критично на адресу дизайнера, називаючи його роботу підробкою і творінням Photoshop. Не додало віри у справжність зображення і розміщення панорами на ресурсі 360cities.net, де в якості місця зйомки чомусь названий американський штат Нью-Мексико, відомий своїми інопланетного вигляду пустелями.

Дизайнер, втім, і не приховує, що при створенні інтерактивного зображення використовував графічні редактори. Наприклад, для того щоб об'єднати безліч знімків в один панорамний і для посилення яскравості кольору. Також на небі було домальовано сонце, яке не потрапило в об'єктив Curiosity, пояснив дизайнер. В іншому ж зображення повністю відповідає реальності, запевняє Бодров.

Curiosity тим часом продовжує випробування всім своїх приладів і, зокрема, 17 фотокамер, в результаті чого на Землю надходять все нові світлини з Марса.

Читайте також:

Фахівці НАСА вирахували точне положення марсохода Curiosity

Американський марсохід спробує відповісти на питання, чи є життя на Марсі (відео)

Марсохід Opportunity виявив нові свідчення наявності води на Марсі

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...