Топ Новини

Елементи таблиці Мендєлєєва з номерами 114 і 116 отримали імена

24 жовтня 2012 в 13:40
Надважкі елементи таблиці Мендєлєєва з номерами 114 і 116 офіційно отримали свої імена - флеровій і ліверморій - на честь лабораторій, які брали участь в їхньому синтезі.
452710522.jpg
РИА Новости

Надважкі елементи таблиці Мендєлєєва з номерами 114 і 116 офіційно отримали свої імена - флеровій і ліверморій - на честь лабораторій, які брали участь у їхньому синтезі.

"Елемент з номером 114 тепер називається "флеровій"- на честь Лабораторії ядерних реакцій імені Флерова. Елемент з номером 116 тепер називається "ліверморій" - на честь Ліверморської національної лабораторії", - оголосив на церемонії у московському Будинку вчених президент Міжнародного союзу теоретичної і прикладної хімії (ІЮПАК) професор Тацумі Кацуюкі.

Слідом за його словами на екрані з'явилися хімічні символи нових елементів таблиці Мендєлєєва - Fl і Lv - і їхні назви. З цього моменту нові елементи офіційно отримали імена.

Слова Кацуюкі були зустрінуті аплодисментами учасників церемонії, серед яких - вчені, що беруть участь у проекті синтезу елементів, мери Дубни і Лівермора, представники РАН, члени виконкому ІЮПАК.

Елемент під номером 114 був отриманий у 2000 році шляхом бомбардування на циклотроні мішені з плутонію-242 ядрами кальцію-48, а 116-й елемент - в 2004 році в реакції кальцію-48 і кюрія-245.

Ці експерименти проводила група вчених Лабораторії ядерних реакцій імені Флерова Об'єднаного інституту ядерних досліджень (ОІЯД) під керівництвом академіка Юрія Оганесяна за участю американських колег з Ліверморської національної лабораторії.

У травні 2012 року ІЮПАК прийняв пропозиції, внесені першовідкривачами, і привласнив 114-му елементу найменування "флеровій", 116-му - "ліверморій", і закріпив за новими елементами позначення Fl і Lv.

Читайте також:

Таблиця Мендєлєєва поповнилася трьома новими елементами

У таблицю Мендєлєєва включили два нові елементи

У таблицю Мендєлєєва внесуть зміни

Фізики відкрили шість нових ізотопів надважких елементів

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...