Топ Новини

Два астероїди, окрім Апофіса, загрожують Землі

19 жовтня 2012 в 07:18
Ще два великих астероїди, орбіти яких, можливо, доведеться змінювати, щоб уникнути зіткнення, становлять загрозу для Землі. Аби запобігти небезпеці, потрібна ракета-носій вантажопідйомністю близько 70 тонн, яка виведе на траєкторію перехоплення астероїда космічний апарат, здатний змінити траєкторію його руху.
383669157.jpg
kievskaya.com.ua

Окрім астероїда Апофіс загрозу Землі представляють ще два великих астероїди, орбіти яких, можливо, доведеться змінювати, щоб уникнути зіткнення, заявив президент Ракетно-космічної корпорації "Енергія" Віталій Лопота.

"Окрім знаменитого Апофіса, є ще два великих астероїди, траєкторії яких перетинаються з орбітою Землі і з якими в найближчі кілька десятків років, за розрахунками вчених, є, хоч і вкрай мала, ймовірність зіткнення. Що в цьому випадку може статися з Землею, пояснювати немає необхідності: катастрофа глобального масштабу", - сказав він в інтерв'ю, опублікованому в "Российской газете".

Щоб запобігти загрозі, потрібна ракета-носій вантажопідйомністю близько 70 тонн, яка виведе на траєкторію перехоплення астероїда космічний апарат, здатний змінити траєкторію його руху, заявив Лопота.

"Можна припустити, що будуть використані космічні буксири з ядерною або сонячною енергоустановкою, які зможуть за допомогою електрореактивних двигунів доставити до астероїда відповідні засоби і енергетику, здатну змінити його орбіту. Швидше за все, це буде термоядерний заряд", - розповів він.

- Вчені оцінили вірогідність зіткнення астероїда Апофіса із Землею

Ракета-носій з вантажопідйомністю близько 70 тонн може стати в нагоді і для вирішення суто мирних завдань освоєння далекого космосу. "Наприклад, ракети-носії з вантажопідйомністю 65-75 тонн для освоєння далекого космосу може бути зроблена на двигунах класу РД-171 за 3-5 років", - розповів він.

Зараз ці двигуни використовуються в ракетах "Зеніт-3SL", яка застосовується у проектах "Морський старт" і "Наземний старт".

"Це двигуни РД-171 виробництва "Енергомаш". Ми їх називаємо "цар-двигуни". Саме ці двигуни в найближчі десятиліття можуть визначити конкурентоспроможність наших ракет-носіїв. Аналогічними двигунами не володіє жодна країна", - сказав Лопота.

Як повідомлялося, Апофіс був відкритий у 2004 році. Згідно з наявними даними, його діаметр - понад 200 метрів. Можливе падіння астероїда викличе величезні руйнування на площі в тисячі кв. кілометрів. Окрім 2029 і 2036 років астероїд наблизиться на небезпечно малу відстань до Землі в 2051, 2058, 2066, 2074 і 2089 роках.

Читайте також:

Марсохід Curiosity прислав перші якісні знімки (ВІДЕО)

Україна, РФ і Казахстан можуть створити ракету для доставки екіпажів до Місяця

Помер Ніл Армстронг — перша людина, що ступила на Місяць

До Землі наближається найбільший за останні 30 років астероїд

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...