Curiosity зафіксував на Марсі сильні коливання тиску

26 вересня 2012 в 06:24
Марсохід Curiosity зафіксував коливання атмосферного тиску. Дані з марсохода дозволили вченим переконатися, що погодні явища на всіх землеподібних планетах дуже схожі один з одним.
curiosity-rover.jpg
engadget.com

Отримуючи дані з Curiosty, вчені почали переконуватися в тому, що погодні явища на всіх землеподібних планетах дуже схожі одне з одним. За словами Кевіна Гамільтона, професора метеорології науково-дослідного центру в Маноа (Гавайські острови), суть багатьох кліматичних процесів на Землі і Марсі однакова.

За його словами, протягом доби температура на Марсі може коливатися на 50-70 градусів, чого не буває на Землі. Причина таких різких коливань полягає в двох моментах: на Марсі немає води і дуже тонка атмосфера. На Землі вода і куди більш товста атмосфера роблять клімат більш м'яким. Проте в цілому денні та річні цикли на двох планетах подібні один до одного.

Простіше кажучи, майже все це фахівці знали приблизно років тридцять, бо за останні три десятиліття до Червоної планети були відправлені кілька десятків апаратів.

Але марсохід Curiosity вже встиг відкрити дещо нове. Судячи з нових даних, переданих апаратом Curiosity, на Марсі існують не тільки коливання добових температур, але і атмосферного тиску. Якщо на Землі протягом доби тиск коливається на 1-2%, то на Марсі коливання можуть досягати 10-12%. Ця ж обставина провокує знамениті марсіанські піщані бурі. На Марсі, як правило, відразу ж за падінням тиску слідують потужні потоки вітру. Причому, судячи з того, що щось подібне відбувається день у день, подібний стан речей на Марсі - це норма.

Нагадаємо, що вперше про марсіанські урагани заговорили приблизно років двадцять тому. Проте донедавна не було чітких свідчень того, що їх провокувало. Були здогадки, що їх провокують коливання сонячного випромінювання, сезонні фактори й деякі інші обставини. Тепер же очевидно, що добові коливання тиску - один із потужних стимуляторів ураганів на Марсі.

У НАСА розповідають, що встановити дану обставину вдалося завдяки вдалому місцю посадки Curiosity. Апарат сів біля екватора планети, в так званому екваторіальному центрі взаємодії, де атмосфера вступає в особливо сильний резонанс з поверхнею Марса і де коливання тиску фіксуються особливо чітко.

Марсохід Curiosity здійснив посадку на поверхню Марса 6 серпня. На борту Curiosity встановлені десять наукових інструментів загальною масою 75 кілограмів, які дозволять марсоходу проводити детальні геологічні та геохімічні дослідження, вивчати атмосферу і клімат планети, шукати воду і її сліди, органічні речовини і визначати - чи був колись Марс придатний для життя, і чи є на ньому місця, придатні для життя зараз.
 

Читайте також:
 
 
 
 

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...