Топ Новини

Через зміни клімату українці незабаром можуть не побачити снігу

18 січня 2012 в 07:44
Згідно з прогнозами вчених, через кілька десятиліть сніг може стати рідкістю.
sneg_zima_deti.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За словами дніпропетровського народного синоптика Валерія Некрасова, протягом наступних трьох років буде спостерігатися «зсув сезонів».

«Починаючи з цього року, ми будемо спостерігати зсув сезонів: зима триватиме з січня до половини березня, весна - з другої половини березня до кінця квітня. Літо - з травня по серпень. Осінь - з вересня по грудень. Сніг випаде знову лише у січні наступного року», - сказав він.

За його словами, тенденція зі зміщення пір року буде спостерігатися протягом трьох років - 2011, 2012, 2013. Потім знову все стане на свої місця, і упродовж 11 років ми будемо мати звичайне тепле літо і холодну сніжну зиму.

«Такі аномалії пов'язані з сонячною активністю. Сонце - наша головна батарея. Як воно нагріє, стільки тепла у нас буде. Сонячна активність проявляється раз на 11 років.

Вчені частково підтверджують висновки народного синоптика щодо зсуву сезонів, втім, уточнюють: спостерігається не зсув всіх сезонів, а зменшення тривалості холодного періоду року.

«Значне зростання середньої, максимальної і особливо, мінімальної температури повітря, яке спостерігається протягом всього року за останні десятиліття, призвело до того, що тривалість холодного періоду в Україні зменшилася на 5-28 днів», - розповіла Віра Балабух, завідувач відділом УкрНДГMІ.
 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...