Топ Новини

Болгарські археологи розкопали скарби родини Олександра Македонського (ВІДЕО)

12 листопада 2012 в 10:42
Серед знахідок болгарських археологів - вишукані золоті кільця, 44 жіночі статуетки і більше 100 золотих гудзиків, які дослідники віднесли до четвертого або третього сторіччя до нашої ери.
sokrovische.jpg
newsru.com

Болгарські вчені роблять одну історичну знахідку за оіншою: після оголошення про виявлення найпершого міста Європи вони знайшли в гробниці під Свештарі золоті прикраси, які належали древньому маловивченому племені і, можливо, родичам батька Олександра Македонського.

Гробниця, в якій виявили похоронні коштовності, була відкрита в 1982 році і знаходиться під охороною ЮНЕСКО як об'єкт Фонду всесвітньої спадщини, передає AFP. І хоча розкопки поховання під Свештарі, яку відносили до культури древніх фракійців, вчені вважали багатообіцяючими, навіть вони були здивовані результатами.

«Ми знайшли у верхньому шарі фракійського поховання дерев'яний ящик, в якому були спалені кістки і вишукані ритуальні дари, загорнуті в тканину із золотою ниткою», - розповіла археолог Діана Гергова.

Серед знахідок болгарських археологів - вишукані золоті кільця, 44 жіночі статуетки і більше 100 золотих гудзиків, які дослідники віднесли до четвертого або третього сторіччя до нашої ери, уточнює BBC.

До рук вчених також потрапила золота діадема, на якій майстерний древній майстер розмістив фігурки тварин і голову лева. Знайдено також разючю натуралістичну фігурку, що зображає голову коня, зазначає The Daily Mail.

Хоча зовнішній вигляд похоронних дарів уже вражає уяву, якщо уявити, що їх виконали 2,5 тисячі років тому, подальше дослідження може відкрити нові цікаві подробиці. Історики вже зробили припущення, що розкішні «дари смерті» могли бути покладені в могилу для вождя на ім'я котел, який був одним зі свекрів батька Олександра Македонського Філіппа II.

Фракійські племена населяли територію від північного заходу сучасної Болгарії до Кавказу в період з другого тисячоліття до нашої ери до третього століття нашої ери. Їх культура - це суміш скіфських, грецьких і македонських традицій, розповів National Geographic американський дослідник Фредерік Хіберт.

Читайте також:

У Південній Африці науковці виявили найдавніші знаряддя праця, які використовувалися 71 тисячу років тому (ФОТО)

Половина останків у могилі Річарда III виявилися жіночими

 

 

За матеріалами: , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...