Астрономи знайшли "фабрику зірок" (відео)

16 серпня 2012 в 05:21
Центральна галактика кластера "Фенікс" характеризується дуже інтенсивним зореутворенням: аналізуючи зображення, отримані телескопом "Чандра", астрофізики прийшли до висновку, що на рік вона формує близько 740 нових зірок, тобто приблизно дві зірки на день.
lores.jpg
cfa.harvard.edu

Фахівці з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики виявили велике скупчення галактик, яке встановило кілька нових космічних "рекордів". Про це повідомляється у прес-релізі, опублікованому на сайті центру.

Скупчення галактик SPT-CLJ2344-4243, яке отримало неофіційну назву "Фенікс", виявлено на відстані 5,7 мільярда світлових років від Землі. За словами астрономів, це один з найбільших подібних кластерів у Всесвіті. Крім того, кластер "Фенікс" виявився одним з найбільш яскравих джерел рентгенівського випромінювання.

Однак найбільше астрономів здивувала незвичайна активність кластера. Галактики, що лежать в центрі таких скупчень, звичайно є "сплячими" і не народжують нових зірок. Однак центральна галактика кластера "Фенікс" характеризується дуже інтенсивним зореутворенням: аналізуючи зображення, отримані телескопом "Чандра", астрофізики прийшли до висновку, що на рік вона формує близько 740 нових зірок, тобто приблизно дві зірки на день. Як сказано у прес-релізі дослідницького центру, жоден кластер у Всесвіті не володіє настільки високою швидкістю формування зірок.

За словами дослідників центру астрофізики, активне утворення зірок у центральній галактиці "Фенікса", можливо, змусить учених переглянути гіпотези про роль чорних дір у формуванні зірок. Надмасивні чорні діри (тобто діри з масою понад мільйон сонячних), що знаходяться в центрах галактик, традиційно пов'язували з низькою швидкістю зореутворення в таких галактиках. Згідно з останніми уявленнями вчених, чорні діри перешкоджають охолодженню газу до стану, коли може початися формування зірок. Однак інтенсивне утворення зірок в центральній галактиці в кластері "Фенікс" суперечить цій гіпотезі.
 Читайте також:

Астрономи зняли на камеру Гігантські сонячні торнадо (відео)

Астрономи дізналися, звідки з’явилися зірки у 300 разів більші за Сонце

Астрономи виявили «близнюка» Сонячної системи

Японські астрономи виявили слід невідомого космічного спалаху

За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...