Астрономи виявили "близнюка" Сонячної системи

26 липня 2012 в 10:06
Зірка Кеплер-30 за розміром нагадує Сонце. Астрономам вдалося виявити три екзопланети, що обертаються навколо неї. Всі виявлені екзопланети обертаються в одній площині і вісь їхнього обертання майже збігається з віссю обертання самої зірки. Збіг площин орбіт планет досі був унікальним для Сонячної системи.
1.jpg
Cristina Sanchis Ojeda

Астрономи виявили в системі Кеплер-30 екзопланети і зірку, схожі на Сонячну систему. Робота опублікована в журналі Nature, коротко зміст роботи переказує ScienceNow.

Зірка Кеплер-30 за розміром нагадує Сонце. За допомогою орбітального телескопа з ідентичною назвою "Кеплер" астрономам вдалося виявити три екзопланети, що обертаються навколо неї. Одна з них має діаметр, який у 4, а дві інші - більш ніж у 10 разів перевищують діаметр Землі. Період їхнього обертання становить 29, 60 і 143 дні відповідно.

Астрономи показали, що всі виявлені екзопланети обертаються в одній площині і вісь їхнього обертання майже збігається з віссю обертання самої зірки. Відкриття вдалося зробити завдяки спостереженням за великими плямами на поверхні зірки. Обертаючись разом із зіркою, вони зменшують її світіння кожні 16 днів. Вчені виявили, що положення всіх трьох планет часто збігається з положенням зоряних плям. Оскільки розмір плям набагато менший за розмір самої зірки, то такий збіг означає, що нахил орбіт планет майже не відрізняється.

Збіг площин орбіт планет досі був унікальним для Сонячної системи. Він є головним свідченням утворення планет з протопланетного диска. Крім того, збіг площин орбіт говорить про те, що планети системи не відчували гравітаційних впливів ззовні. Виявлення в екзопланет плоских орбіт має значення для розуміння поширеності у Галактиці систем, подібних до нашої.

Пошук екзопланет "Кеплером" заснований на фіксації періодичності проходження планет між зіркою і телескопом та аналізі цих даних.

Читайте також:

Астрономи описали зірку-двійника Сонця


Вчені змоделювали загибель Землі (відео)

Астрономи знайшли п’ятий супутник Плутона (фото)

NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна

Сонце влаштує Землі важкий день

За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...