Топ Новини

Астрономи відкрили найбільше скупчення далеких галактик

11 січня 2012 в 08:15
Найбільше з далеких скупчень галактик відкрили американські астрономи. За допомогою космічної обсерваторії НАСА «Чандра» і наземного телескопа в Атакамі (Чилі) вони визначили, що гігантський об'єкт розташований на відстані понад 7 млрд світлових років від Землі.
El gordo.jpg
sciencedaily.com

Це означає, що вчені побачили скупчення таким, яким воно було через 6,7 млрд років після Великого вибуху. Він, згідно з сучасними уявленнями, стався 13,7 млрд років тому, давши початок нашому Всесвіту.

Враховуючи внесок чилійських астрономів у проект, об'єкту вирішили привласнити іспаномовну назву «El gordo» («Товстун»). «Це скупчення є найбільш масивним, розпеченим, випускає більше рентгенівського випромінювання, ніж будь-яке інше, розташоване на подібній відстані чи далі», - підкреслив керівник наукової роботи Феліпе Менантеу з Університету Рутгерса у штаті Нью-Джерсі.

Скупчення галактик вважаються найбільшими об'єктами Всесвіту. Процес їхнього формування безпосередньо залежить від кількості темної матерії і темної енергії. Тому вивчення скупчень є важливим джерелом поповнення знань про ці загадкові субстанції. Наприклад, під темною матерією мається на увазі гіпотетична форма матерії, яка не випускає електромагнітного випромінювання і не взаємодіє з ним. Її присутність можна виявити тільки за гравітаційними ефектами, які вона створює. Згідно з останніми оцінками, у сучасному Всесвіті 70% її маси припадає на темну енергію, 25% - на темну матерію і тільки 5% - на звичайну матерію, яка утворює кварки, протони, нейтрони і електрони, з яких складаються живі істоти, планети, зірки і галактики.

У «Товстуна» також виявлено властивість, що виділяє його серед йому подібних. Об'єкт включає в себе два скупчення галактик, які стикаються і взаємодіють один з одним зі швидкістю кількох мільйонів кілометрів на годину. Вченим був відомий лише один єдиний феномен такого роду. Це зоряне скупчення Кулі, розташоване майже на 4 млрд світлових років ближче до Землі, ніж «Товстун».

Основні положення дослідження було оприлюднено у вівторок, 10 січня, на конференції Американського астрономічного товариства в Остіні (штат Техас).
 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...