Топ Новини

Астрономи сфотографували головну область туманності Чайки (ФОТО)

28 вересня 2012 в 16:02
Зображення було отримано за допомогою ширококутної камери Wide Field Imager, встановленої на телескопі MPG/ESO. Це один з декількох астрономічних приладів, встановлених в Південній обсерваторії. Діаметр його дзеркала становить 2,2 метра.
eso1237c.jpg
eso.org

Астрономи Європейської Південної обсерваторії Ла-Сілья опублікували фотографію головної області туманності Чайки, зроблену телескопом MPG / ESO. Про це повідомляється на сайті обсерваторії, там же викладено оригінал зображення.

Туманність, що має астрономічну назву Sharpless 2-292, розташована на відстані 3700 світлових років від Землі. На зоряному небі вона лежить між сузір'ями Великого Пса і Єдинорога, недалеко від Сіріуса. Туманність, в 400 разів далі від нашої планети, ніж ця яскрава зірка.

На фотографії зображена тільки частина туманності, а саме "голова" Чайки. Її загальний вигляд з "крилами", що простирається на 100 світлових років, краще видно на зображеннях більш ширококутних телескопів.

У центрі голови Чайки добре помітна дуже яскрава молода зірка HD 53367, маса якої становить 20 мас Сонця. Її світло, а також світло подібних зірок розігріває навколишні хмари космічного газу і змушує їх світитися червоним. Світіння виникає через рекомбінації електронів на іонах водню, з яких в основному і складаються міжзоряні хмари. Синє світло, яке можна бачити у деяких частинах знімка, є світлом навколишніх зірок, відбитим від найдрібніших частинок пилу.

Зображення було отримано за допомогою ширококутної камери Wide Field Imager, встановленої на телескопі MPG/ESO. Це один з декількох астрономічних приладів, встановлених у Південній обсерваторії. Діаметр його дзеркала становить 2,2 метра.

Читайте також:

Астрономічна камера буде шукати в космосі темну матерію в режимі онлайн


Астрономи вперше зафіксували викривлення простору-часу

Астрономи знайшли «фабрику зірок» (відео)


Астрономи створили першу тривимірну модель вибуху наднової зірки

 

 

 

За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...