Топ Новини

Астрономи описали народження зірок-близнюків від одного загального «батька»

13 лютого 2012 в 13:24
Нове дослідження фахівців Ізраїльського технологічного інституту (Technion) вказує на те, що "землі" з'явилися від одного спільного "батька" - газового гіганта, схожого на Юпітер або Сатурн.

Науковці описали дві планети розміром із Землю. Раніше вважалося, що ці світи пережили смерть своєї зірки, яка, пройшовши стадію розширення до червоного гіганта, перетворилася на субкарлика спектрального класу B. Астрономи вважали, що KOI 55.01 і KOI 55.02 були колись газовими гігантами, однак збільшене світило "обгризло" їхню оболонку, залишивши лише скелясті ядра.

Нове дослідження фахівців Ізраїльського технологічного інституту (Technion) вказує на те, що "землі" з'явилися від одного спільного "батька" - газового гіганта, схожого на Юпітер або Сатурн. Зірка KIC 05807616 (KOI 55 для стислості), перетворившись на червоного гіганта, зірвала з нього газову оболонку і розірвала ядро на кілька частин.

Еалеаль Беар (Ealeal Bear) і Ноам Сокер (Noam Soker) подали свої попередні припущення на конференції Planets Around Stellar Remnants, а також незабаром випустять на цю тему статтю в одному з наукових журналів.

Ізраїльтян збентежив той факт, що KOI 55.01 і KOI 55.02 знаходяться у так званому орбітальному резонансі. Обидва небесних тіла мають періоди обертання в майже правильному співвідношенні 3:2. Тобто за той час поки одна планета обходить зірку KOI 55 три рази, друга встигає оббігти її два рази.

Першовідкривачі планет вважали, що газові гіганти, прабатьки планет, мали такий самий орбітальний резонанс до входження у гарячі верхні шари світила. Однак астрономам Ізраїлю здається малоймовірним, що KOI 55.01 і KOI 55.02 могли витримати космічну бурю і при цьому залишитися "на місцях". Резонанс мало бути знищено. Втім, Валері Ван Гротел (Valerie Van Grootel) з університету Льєжа (Universite de Liege), одна з авторів колишньої роботи, зазначає, що він міг би бути і набутим. Тобто планети встали на ці "синхронізовані" орбіти вже після поглинання.

Згідно зі сценарієм, прорахованим ізраїльтянами, як мінімум два шматки ядра газового гіганта мали продовжити рух навколо зірки. Інших або було поглинено субкарликами, або було викинуто геть з цієї системи, пише National Geographic. В цьому випадку виявлення третьої планети в системі KOI 55 могло б підтвердити припущення фахівців Technion.

Зазначимо, дані орбітального телескопа Kepler, який виявив KOI 55.01 і KOI 55.02, натякають на наявність у системі ще однієї планети. "Наша модель передбачає наявність трьох і більше шматків ядра колишнього газового гіганта", - пояснює Сокер.

Раніше у журналі Nature з'явилася стаття, автори якої оголосили про відкриття першої міні-землі - екзопланети з радіусом менше земного. Планета, разом ще з однією, була виявлена у системі Kepler-20. Радіус однієї з них, що отримала позначення Kepler-20E, становив 0,87 земних, а радіус інший Kepler-20f - 1,03 земних.

Читайте також:

Землі, можливо, знайшли "двійника"

Астрономи виявили в космосі алмазну планету

Вчені відкрили планету з іншої галактики

Вчені виявили планети, що побували всередині зірки

Американські вчені змоделювали вибух зірки

Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...