Топ Новини

Астрономи дізналися, звідки з'явилися зірки у 300 разів більші за Сонце

8 серпня 2012 в 11:21
Вчені визначили, як зірки, які в 300 разів більші за Сонце, розрослися до таких розмірів.

Фахівці NASA два роки тому виявили чотири зірки, у порівнянні з якими всі інші - карлики. Вони у 300 разів більші за Сонце і вдвічі перевершують за розмірами допустиму межу, яку, як раніше вважали, не може подолати жодна зірка.

Дослідники в університеті Бонна у Німеччині визначили, як ці зірки розрослися до таких розмірів. Всі вони є частиною гігантського кластера R136 в галактиці Велика Магелланова Хмара, розташованій від нашої на відстані, яка удвічі перевищує діаметр Чумацького шляху.

Вчені відтворили зоряний кластер, подібний до R136, за допомогою комп'ютерного моделювання. Він включив більше 170 тисяч моделей зірок, причому спочатку всі вони відповідали «нормі» і супергігантів серед них не було.

З урахуванням того, що при такій щільності нерідкими є випадки зіткнення зірок, створена програма-модель шляхом багаторазового рішення понад півмільйона рівнянь показала, як змінювався кластер з плином часу. Такий «позірковий» розрахунок дозволив отримати найбільш точні результати, яким можна довіряти.

Процес моделювання ускладнили ефектом ядерних реакцій і енергією, випущеною кожною зіркою. Але як тільки всі рівняння були вирішені, стало зрозуміло, що надмасивні зірки більше не несуть загадки. Виявилося, що гіганти починають формуватися вже на найбільш ранній стадії існування кластера. При частих випадкових зіткненнях деякі зірки з'єднуються в один важкий об'єкт, пояснюють вчені.

Якщо кругла орбіта двох великих зірок, які розташовані близько одна до одної, але утримуються від зіткнення гравітацією інших сусідніх зірок, розтягнеться до певного рівня, то зірки зіткнуться і об'єднаються в єдину надмасивну зірку.

Зрештою, можна розслабитися, роблять висновок вчені. Виходить, що колишні припущення про те, що зірка в процесі еволюції може досягати маси, лише в 150 разів більшої за сонячну, виправдовуються. Надгіганти ж народжуються тільки завдяки «злиттю і поглинанню», а не самостійно.

Читайте також:

Телескоп «Хаббл» виявив одні з далеких і ранніх галактик

Японські астрономи виявили слід невідомого космічного спалаху

Європа обрала дослідження Юпітера в якості наступної великої космічної місії

У NASA зафіксували, як Венера пройшла по диску Сонця (фото)

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...