Астрофізики виявили унікальну чорну діру

Поділитися
© cosmos.ucoz.ru
На відстані у 290 мільйонів світлових років від Землі виявлена ​​унікальна чорна діра.

Група астрофізиків зі США та Австралії на основі вивчення даних, що надходять з борту космічного телескопа НАСА «Хаббл» прийшли до висновку, що на відстані 290 млн світлових років від Землі розташована унікальна чорна діра, якій вдалося пережити страшний катаклізм, який знищив карликову галактику.

Чорна діра під назвою HLX-1 (Гіперсвітлове джерело рентгенівського випромінювання номер один) має масу, що дорівнює 20 тисячам мас Сонця. HLX-1 оточена молодими, за космічними мірками, зірками і колись лежала по центру карликової галактики. Остання припинила своє існування під впливом гравітаційного поля іншої, набагато більш великої галактики, що розірвало її на частини, вважають вчені. На думку вчених, катаклізм призвів до різкої компресії міжзоряного газу в околицях чорної діри, давши таким чином поштовх до формування нових зірок. Саме їх і зареєстрували бортові прилади «Хаббла».

Спостереження показали, що вік цих зірок трохи менший, ніж 200 мільйонів років. Приблизно у цьому часовому відрізку і стався катаклізм. "Вік зоряного скупчення вказує на те, що чорна зірка так званої перехідної маси колись розташовувалася по центру карликової галактики. Пізніше її буквально поглинула більша галактика", - підкреслив Шон Фаррелл з Інституту астрономії у Сіднеї.

HLX-1 віднесли до розряду чорних дір середньої маси, що є перехідним етапом на шляху формування надмасивних чорних дір.

«Даний об'єкт унікальний, бо є єдиним зразком чорних дір такого класу. Зафіксувати їх можливо тільки протягом вкрай обмеженого періоду часу», - сказав співавтор дослідження Метью Сервілло з Центру астрофізики у Кембриджі.

Він вважає вивчення HLX-1 виключно важливим з точки зору розширення знань про специфіку еволюції і перетворення чорних дір. !zn

Читайте також:

Вигадано спосіб спостерігати чорні діри із Землі

Неподалік від Землі виявлені дві чорні діри

Надмасивні чорні діри з'явилися раніше за галактики

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі