Топ Новини

Антарктика за 40 років втратила 60% придонних вод

4 травня 2012 в 13:19
Причини, які призводять до виснаження придонних вод, поки незрозумілі. Вчені припускають, що це пов'язано зі збільшенням швидкості танення антарктичного льоду.
Antarctica.jpg
arts-foto.ru

За спостереженнями австралійських океанологів, обсяг придонних холодних вод в Антарктиці зменшився на 60% порівняно з рівнем 1970 року. Про це заявив глава дослідницької групи Стів Рінтоул.

Група кліматологів здійснила експедицію навколо південного континенту на судні Aurora Australis від Бухти Співдружності на захід з поверненням до Австралії. В ході експедиції вчені відбирали проби води і визначали її температуру і солоність.

Після порівняння результатів вимірювань з даними 1970 року, виявилося, що товщина придонних антарктичних вод настільки зменшилася, що тепер становить менше половини від попередньої.

Причини, які призводять до виснаження придонних вод, поки незрозумілі. Вчені припускають, що це пов'язано зі збільшенням швидкості танення антарктичного льоду. Лід розбавляє солоні придонні шари і робить їх менш щільними. Таким чином, за словами вчених, зменшення обсягу придонної води є ще одним важливим маркером глобальної зміни клімату. Крім того, обсяг холодних вод може впливати на океанічні течії, важливі для формування клімату.

Раніше про зменшення шару холодних вод повідомляла інша група дослідників, що аналізувала результати вимірювань в період з 1980 по 2000 роки. Дослідники визначили, що швидкість виснаження водних мас становить близько 8 мільйонів тонн на секунду, що, наприклад, становить чверть обсягу Гольфстріму.

Зі збільшенням танення льодів Антарктиди і Гренландії кліматологи пов'язують тривогу з приводу підняття рівня світового океану. Нещодавно вчені заявили, що підвищення температури всього на два градуси призведе до повного танення гренландських льодовиків і підняття рівня Світового океану на 20 метрів, обмовившись, щоправда, що відбудеться це не менш, ніж через 50 000 років.

З іншого боку, зараз групи гляціологів доповідають про збільшення обсягів снігових мас в Гімалаях і виявлення льодовиків в Японії.

Читайте також:

Вчені: Льодовики на планеті можуть розтанути швидше, ніж очікувалося

Україна збирається шукати в Антарктиці корисні копалини

Україна в Антарктиці: скільки триватиме «полярна зима»?

Йоханнес Хубер: «Антарктида для людства набагато більше, ніж природні ресурси»

За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...