Американські військові спрогнозували дату падіння «Фобос-Ґрунта»

9 грудня 2011 в 10:26
Російська міжпланетна станція «Фобос-Ґрунт», що була запущена 9 листопада і застрягла на навколоземній орбіті, увійде у щільні шари атмосфери і впаде на Землю через рівно два місяці після запуску - 9 січня, свідчить останній прогноз стратегічного командування США.

Як повідомлялося, автоматична міжпланетна станція «Фобос-Ґрунт», перша за 15 років російська АМС, призначена для доставки зразків ґрунту з супутника Марса, після запуску в ніч на 9 листопада не змогла вийти на траєкторію перельоту до Марса і знаходиться на опорній навколоземній орбіті.

Раніше глава Роскосмосу Володимир Поповкін заявляв, що уламки станції до Землі навряд чи долетять. За його словами, на «Фобос-Ґрунті» 7,5 тонни палива, яке міститься в алюмінієвих баках, і у фахівців немає сумніву, що воно вибухне при вході у щільні шари атмосфери.

Разом з тим, джерело у ракетно-космічній галузі повідомило РІА Новини, що після входу станції «Фобос-Ґрунт» в атмосферу на поверхню Землі можуть впасти спускний апарат і деякі тугоплавкі елементи двигунів, зокрема камери згоряння.

Він також додав, що токсичне паливо в баках станції — несиметричний диметилгідразин — не потрапить на Землю. При спуску прогорять баки, туди потрапить розігріте повітря, все вибухне, і гідразин згорить.

 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...