Американські військові побудували в Атлантиці таємничий штучний острів (фото/відео)

Поділитися
Американські військові створили унікальний проект з відновлення майже зниклого острова Поплер, завдяки чому вдалося збільшити площу своєї країни на 460 гектарів.

Американські інженерні війська підбили перші підсумки унікального проекту з відновлення суші та поглиблення дна у Чесапікській затоці, завдяки якому вдалося збільшили площу своєї країни на 460 гектарів.

Чесапікська затока є частиною Атлантичного океану, що вдається в материк і розташована між штатами Вірджинія і Меріленд. Свого часу у затоці розташовувалися численні малі острови, на яких мешкали племена індіанців, а пізніше вони освоювалися європейськими колоністами. Таким був і острів Поплер.

Близько 100 років тому від острова, який раніше мав площу понад 400 гектарів, залишилося не більше 10, що розмістилися на трьох невеликих клаптиках суші. Велика частина була просто змита морем. Близько 15 років тому американська влада дала добро на фінансування унікального проекту з відновлення острова Поплер. Роботи почалися в 1998 році, і на цей момент площа острова досягла 460 гектарів.

Відеозапис, складений із супутникових фотографій NASA, деякий час тому облетів англомовні блоги і викликав у деяких інтернет-користувачів напад скептицизму. Так, в коментарях на сторінках популярного видання gizmodo.com новина про відновлення острова Поплер опублікована під неоднозначним заголовком «Армія зводить острів біля берегів США». У коментарях з'явилися припущення про те, що мова йде про якийсь секретний військовий об'єкт.

Чи з'являться на невеликому острівці такі об'єкти, поки не ясно. Проте основна мета цього проекту - швидше економічного характеру. Й екологічного.

Острів Поплер був відкритий європейцями в другій половині XVI століття, коли в Чесапікську затоку зазирнули іспанські конкістадори. У 1630-х роках там влаштувалися перші європейські колоністи. Зачистивши острів від корінного населення, вони почали обробляти на ньому тютюн і низку сільськогосподарських культур. У 1840-х роках на острові поселився правнук Чарльза Керолла, одного з підписантів американської декларації про незалежність. Нащадок політика вирішив заснувати на Помплері хутрову ферму, для чого завіз на острів більше тисячі кішок. На щастя, шкуродерня пропрацювала недовго - взимку, коли води затоки скував лід, кішки втекли на велику землю.

Вже до кінця XIX століття острів розпався на три частини і після почав стрімко зменшуватися в розмірах. Ще через 100 років над водою височіли лише кілька гектарів.

У 1996 році один з сенатських комітетів США схвалив виділення перших 15 мільйонів доларів для початку роботи за проектом відновлення острова. Загальна вартість робіт, розрахованих на 25 років, тоді оцінювалася у 307 мільйонів. У 2011 році підрахували, що загальні витрати перевищили 660 мільйонів доларів.

За задумом, висока мета відновлення острова, з яким пов'язані важливі віхи американської історії, основною зовсім не була. Поплер мав стати, скоріше, «відхожим місцем». Уряди штатів, що оточують Чесапікську затоку, уже давно стурбовані проблемами судноплавства. Глибина затоки на багатьох ділянках, на яких проходять судноплавні шляхи, не перевищує 15 метрів, що створює труднощі для суден. Так, наприклад, у 2008 році в Чесапікській затоці сів на мілину російський танкер.


В якості вирішення проблеми було запропоновано амбітний проект: пропонувалося зняти шар землі з найбільш дрібних ділянок затоки - зокрема, з акваторії порту Балтімора, і перемістити його в район острова Поплер. Просто вивалити десь біля берега зібрані бруд та мул не дозволили б екологи. Таким чином, американська влада сподівалася убити одним пострілом двох зайців: вирішити проблему судноплавства і відновити острів.

/system/ckeditor_assets404IMAGE
/system/ckeditor_assets404IMAGE
sbf_ftx/instagram


Відповідальна місія була покладена на Інженерні війська США з округу Балтімор. Роботи почалися з того, що військові створили бетонний каркас по периметру майбутнього острова, розбитий усередині на осередки. Далі форму заповнювали землею з дна затоки.

Проект зі зведення штучного острова не зустрів відсічі екологів тому, що при будівництві використовувалися тільки екологічно чисті матеріали і безпосередньо природний ґрунт.

Зараз острів Поплер виконує функції природного заказника. На ньому за відсутності хижаків поступово відновлюють свою популяцію морські черепахи і деякі види птахів. Чи підтвердять американські військові побоювання пильних інтернет-користувачів, «поселившись» по сусідству з черепахами, поки незрозуміло. !zn

Читайте також:

NASA представило капсулу космічного корабля для підкорення далекого космосу

Вчені виявили метанове озеро біля екватора Титану - найбільшого супутника Сатурна


У NASA вкрали коди управління Міжнародною космічною станцією

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі