Топ Новини

Американські вчені навчилися оцінювати викиди CO2 для кожної вулиці та будинку

10 жовтня 2012 в 06:35
Дослідники вже побудували таку модель для Індіанаполіса і завершують роботу над проектами для Лос-Анджелеса і Фінікса. Автори сподіваються з часом побудувати карти викидів CO2 для всіх великих міст США.
13_74_26---CO2-emissions_web.jpg
freefoto.com

Американські вчені розробили систему оцінки викидів парникових газів для міст з "роздільною здатністю" до вулиць і окремих будинків, стаття про неї опублікована в журналі Environmental Science and Technology.

Розробники програми, названої на честь давньогрецької богині сімейного вогнища і жертовного вогню Гестії, пишуть, що раніше вченим вдавалося оцінювати викиди парникових газів лише у великих масштабах для регіонів і країн. Система Hestia, за їхніми словами, може на основі муніципальних баз даних про інтенсивність руху, енергопостачанні будівель, а також інших геоінформаційних систем побудувати міську карту викидів в CO2-еквіваленті у досить високій роздільній здатності.

"У міст (до цього моменту) майже не було даних для того, щоб приймати рішення щодо скорочення викидів парникових газів - адже неможливо знижувати те, що не можеш виміряти. Із системою Hestia ми можемо забезпечити місту повну тривимірну картину того, де, коли і як формуються викиди парникових газів", - сказав один з розробників системи Кевін Герні з університету штату Арізона, чиї слова наводить прес-служба університету.

Дослідники вже побудували таку модель для Індіанаполіса і завершують роботу над проектами для Лос-Анджелеса і Фінікса. Автори сподіваються з часом побудувати карти викидів CO2 для всіх великих міст США, розраховуючи, що ці дані допоможуть активізувати дії щодо зниження впливу на клімат на місцевому рівні.

Читайте також:

Зміни клімату загрожують Україні втратою більше половини орних земель

Зміна клімату побічно спровокує смерть 1 мільйона осіб щорічно

Космічні промені сприяють глобальному потеплінню

NASA заявило про «надзвичайне» танення криги Гренландії (фото)

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...