Американські фізики встановили світовий температурний рекорд (відео)

26 червня 2012 в 09:26
Американські фізики встановили рекорд, отримавши штучним шляхом найвищу температуру, яка в 250 тисяч разів більша, ніж температура в центрі Сонця.
1481750_20120626120543.gif
newsru.com

Американські фізики потрапили в Книгу рекордів Гіннеса: під час експерименту їм вдалося отримати речовину, розігріту до чотирьох трильйонів градусів Цельсія. Це в 250 тисяч разів більше, ніж температура у центрі Сонця.

Рекорд був встановлений під час експерименту у релятивістському колайдері важких іонів (RHIC), розташованому у Брукхейвенській національній лабораторії (США). Вчені зіштовхували розігнані майже до швидкості світла ядра атомів золота. Їхньою метою було отримати кварк-глюонну матерію, яка, як вважають, існувала в перші мікросекунди після виникнення Всесвіту.

Представники Книги Гіннеса офіційно визнали рекорд і віднесли його до категорії «Найвища температура, отримана штучно».

Схожі дослідження проводяться у швейцарській лабораторії Європейського центру ядерних досліджень (CERN), де стоїть набагато більш потужне обладнання - Великий адронний колайдер. Однак офіційних результатів вимірювання температури європейські фізики поки не публікували, тому рекорд закріплений за їхніми західними колегами.


Релятивістський колайдер важких іонів

Раніше у CERN був поставлений інший світовий рекорд. У квітні цього року енергія зіткнень частинок у ВАК (Великому адронному колайдері) була збільшена до 4 тераелектронвольт (ТеВ) на пучок, що на 0,5 ТеВ більше, ніж під час попередньої роботи колайдера в 2010 і 2011 роках. Таким чином, сумарна енергія зіткнень досягла 8 ТеВ.

Планується, що на енергії 8 ТеВ колайдер пропрацює до листопада 2012 року. Вчені вважають, що за цей час їм вдасться експериментально довести існування «частинки Бога» - бозона Хіггса. Потім почнеться двадцятимісячна профілактика, після якої колайдер відновить свою роботу лише в 2014 році.

Читайте також:

Російський супутник зняв відео Землі, «яке раніше не бачило людство» (відео)

Людство за 40 років знищило майже третину біоресурсів Землі

Вчені розрахували наслідки зіткнення Землі з чорною дірою

Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...