Американські астрономи виявили в космосі «водний світ»

22 лютого 2012 в 10:03
Американські астрономи у космосі виявили новий клас планет - «водний світ». Екзопланета за розміром перевершує Землю.
earth_kosmos.jpg
worldprints.com

Американські астрономи підтвердили існування абсолютно нового типу планет так званого «водного світу», який оточує щільна, наповнена парою атмосфера.

До такого відкриття прийшли вчені з Гарвард-Смітсоніанського центру астрофізики, вивчивши знімки небесного тіла, отримані орбітальною обсерваторією Hubble.

За допомогою телескопа астрономам вдалося сфотографувати об'єкт GJ 1214b в сузір'ї Змієносця, на відстані у 40 світлових років від Сонця.

Ця екзопланета типу «супер-земля», що обертається навколо зірки за межами Сонячної системи, за розміром перевершує Землю, але поступається «газовим гігантам» на кшталт Юпітера.

Супер-землі є кам'янистими планетами відносно невеликої маси, основу яких складають гірські породи, близькі за своїм складом до земних.

Фахівці стверджують, що значну частину маси цієї планети становить вода, у той час як висока температура поверхні може вказувати на наявність екзотичних елементів і речовин.

Планета, вперше помічена одним з наземних телескопів у 2009 році, всього в 2,7 раза перевершує нашу у діаметрі, проте важить майже у сім разів більше. Вона обертається навколо червоного карлика на орбіті з радіусом трохи більше 2 млн кілометрів, що вказує на високу температуру поверхні (від 200 градусів за Цельсієм і вище).

У 2010 році вчені вже публікували попередні дані дослідження атмосфери GJ 1214b, однак тоді їхні результати можна було пояснити не тільки наявністю води, але і шаром туману, який міг вкривати цю планету. Щось подібне вчені вже спостерігали на знімках супутника Сатурна - Титана.

Цього разу група астрономів під керівництвом Захорі Берта озброїлася ширококутною камерою, розташованою на борту Hubble, і зняла транзит «водного світу» - момент, коли планета проходить по диску зірки, навколо якої вона обертається.

Спостерігаючи за зміною спектру випромінювання зірки-карлика у момент транзиту, вчені зуміли встановити приблизний склад атмосфери цього небесного тіла.

Згідно з отриманими даними, опублікованими в журналі астрофізики, ймовірність, що атмосфера планети складається з води, більш висока, ніж наявність вищезазначеного «туману».

Вчені також вважають, що висока щільність цієї планети говорить про наявність більшої кількості води, ніж на Землі. Даний факт вказує на те, що внутрішня будова планети разюче відрізняється від земної.

Завдяки тому, що це небесне тіло не дуже віддалене від Землі, воно може стати головним кандидатом на проведення повторного спостереження, яке може бути зроблено за допомогою телескопа «Джеймс Вебб».

Зазначимо, пошуки води, в якій може бути життя, на інших планетах Сонячної системи та їх супутниках завершились успішно і не раз. Так, найбільше «потішили» астрономів супутник Юпітера Європа, а також супутники Сатурна - Титан, Рея, Енцелада, на якій знайшовся цілий океан води. На супутнику Землі Місяці виявили більше води, ніж очікувалося.

Читайте також:

На поверхні Сонця NASA зафіксувало торнадо (відео)

На поверхні Марса вчені знайшли сліди свіжих землетрусів

Астрофізики виявили унікальну чорну діру

За матеріалами: Би-би-си
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...