Топ Новини

ЗМІ: Янукович активізував співробітництво з НАТО

21 червня 2011 в 05:48
Президент України Віктор Янукович взяв курс на зближення з НАТО - не дивлячись на оголошений ним позаблоковий статус країни.


Про це свідчить закритий документ до графіка українсько-натовських заходів на 2011 рік, який виявився у розпорядженні «Коммерсант-Украина».

Документ свідчить про те, що В.Янукович нарощує співпрацю з альянсом ще активніше, ніж його попередник Віктор Ющенко. Згідно з планом, всього на цей рік заплановано 64 заходи в рамках КУН.

З документа випливає, що українська влада і представники альянсу за закритими дверима обговорюють дуже чутливі для Москви питання: безпека у Чорноморському регіоні та майбутнє дислокованого у Криму Чорноморського флоту РФ, ПРО, придністровське врегулювання, енергетичну і економічну безпеку України, реформування її розвідструктур. У плані значиться навіть такий пункт, як обговорення зовнішньополітичної стратегії України, - цій темі присвячено дві зустрічі в рамках КУН у червні: на першій передбачається обговорити загальні принципи зовнішньої політики України, а на другій - проект стратегії.

Про активізацію взаємодії Києва і НАТО у Москві відомо. У всякому разі, голова комітету Держдуми з міжнародних справ Костянтин Косачов висловився щодо цього недвозначно. «Для нас дії України на натовському напрямку не до кінця прозорі. У кроках Києва ми бачимо непослідовність. Вони нам говорять одне, а роблять інше. Це сумно, і ми будемо на це реагувати», - пообіцяв російський парламентарій.

На умовах ананімоності високопоставлене джерело в українському уряді сказало: «У нас була ілюзія, що якщо у відносинах з РФ зняти ключові подразники на кшталт визнання голодомору геноцидом, планів вступу в НАТО, небажання продовжувати присутність Чорноморського флоту, то все налагодиться. Але цього не сталося. Москва хоче, щоб ми знаходились в її орбіті і ще за це їй же і доплачували. Взяти хоча б Митний союз. Нас туди дуже дивно звуть. Нам не говорять, що ми від цього виграємо, а вказують на те, що втратимо і яким санкціям піддамося, якщо відмовимося в нього вступати і не дай бог створимо зону вільної торгівлі з ЄС».

Все це може означати, що недовга ідилія у відносинах РФ і Україною, що почалася з приходом до влади В.Януковича, добігає кінця.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...