Топ Новини

ЗМІ: У Лівані та Ірані розкрито шпигунські мережі ЦРУ

21 листопада 2011 в 17:17
Центральне розвідувальне управління США за останні місяці втратило одразу дві агентські мережі - в Лівані і в Ірані, пише ізраїльська газета "Гаарец".
naruchniki.png
flash-screen.com

Згідно з даними, отриманими відразу з декількох джерел в Управлінні, спеціальний контррозвідувальний відділ "Хізбалли" заарештував членів великої шпигунської мережі, яка інформувала ЦРУ про справи і задуми радикального шиїтського руху.

В Ірані ситуація повторилася: там один за одним почали зникати агенти, що працюють на американську, британську та ізраїльську розвідки. Загальне число агентів, загублених ЦРУ в Лівані та Ірані, оцінюється в декілька десятків людей.

У зв'язку з цим американці направили до Бейрута цілий ряд досвідчених співробітників Управління, яким поставлено завдання захистити від викриття небагатьох агентів.

На думку джерел видання, в шпигунській війні в Лівані скоро обов'язково з'являться жертви, оскільки ситуація стала особливо небезпечною.

Причинами масових провалів американських агентів в Ірані та Лівані експерти назвали недбалість співробітників ЦРУ під час зв'язку з ними, а також кропітку і терплячу роботу місцевих контррозвідників. Так, "Хізбалла" навчилася відловлювати шпигунів, які відвідують для зв'язку з куратором одні й ті ж місця, а Іран домігся успіху, відстежуючи переміщення співгромадян за кордоном.

Невдачі ЦРУ, за оцінками джерел, стало непропорційно сильний зсув пріоритетів роботи агентства зі звичайною агентурної роботи за кордоном на пошуки терористів у польових умовах Афганістану та Іраку.

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...