Топ Новини

Жеребкування ЦВК призвело до несправедливого представництву партій в окружних комісіях

25 серпня 2012 в 09:32
Застосована на парламентських виборах 2012 року процедура жеребкування призвела до нерівномірного представництва всіх політичних сил в окружних виборчих комісіях і спотворила принцип взаємного контролю між суб'єктами виборчого процесу.
cvk.jpg
cvk.gov.ua

Проведене Центрвиборчкомом разове жеребкування по всім окружним виборчим (ОВК) комісіям призвело до того, що найбільше представництво в них отримали партії, які висунули мінімальну кількість кандидатів на виборах і не ведуть активної передвиборчої кампанії, впевнені в громадянської мережі «Опора».

Як зазначили в «Опорі», за результатами жеребкування тільки 19 політичних партій отримали представництво в ОВК. У всіх без винятку 225 окружних виборчих комісіях отримали квоту партії «Молодь до влади», «Русь - єдина», Народно-трудовий союз України, «Братство», Українська партія «Зелена планета». Тільки 5 з 19 висунули своїх кандидатів за списками. Всі інші партії обмежилися висуванням кандидатів в окремих одномандатних виборчих округах.

При цьому на всіх ОВК мали право представництва ті партії, які зареєстрували лише одного кандидата, але подали подання на 225 комісій. «Це призвело до несправедливого і непропорційного представництва переважно аутсайдерів виборів», - упевнені в «Опорі».

- Партії «Удар» і «Свобода» залишилися без місць в окружних комісіях: жеребкування ЦВК

Таким чином, процедура жеребкування, яка була застосована на цих виборах, суттєво відрізняється від практик парламентських кампаній 1998-2006 років. На попередніх виборах народних депутатів жеребкування організовувалося по кожній окружній виборчій комісії окремо, що забезпечувало дотримання принципу рівності можливостей політичних партій і кандидатів. Зараз в межах одного жеребкування одночасно розподілили вакантні місця у всіх окружних виборчих комісіях, що послабило взаємний контроль між суб'єктами виборчого процесу, вважають в громадянській мережі «Опора».

Як повідомлялося, до складу 225 окружних виборчих комісій на виборах у Раду в жовтні 2012 року не буде включено жодного представника від партії «УДАР» Віталія Кличка та ВО «Свобода».

Читайте також:

Партія регіонів поступилася мажоритарними округами Києва людям Черновецького

Голова ЦВК впевнений, що легітимність виборів поставлять під сумнів

Центрвиборчком завершив реєстрацію: на 450 місць у Раді претендує 5771 кандидат

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...