Топ Новини

Рада приступила до розгляду питання про відставку Азарова

19 квітня 2013 в 12:43

Парламент приступив до питання про резолюцію недовіри уряду.

Верховна Рада України о 12:00 п'ятниці, 19 квітня, приступила до розгляду питання про відповідальність уряду Миколи Азарова.

За розкладом роботи парламенту, до 12 години у депутатів має починатися півгодинна перерва. Щоб не змушувати чекати прем'єр-міністра Миколи Азарова, який саме прибув в Раду, спікер Володимир Рибак поставив на голосування питання про роботу ВР без перерви.

Втім, депутати погодилися не відразу - рішення про роботу без перерви було прийнято з другої спроби. При першому голосуванні "за" висловилися лише 190 депутатів при необхідних 226 голосах "за". Через дві хвилини Рибак повторно поставив питання про скасування перерви, і цього разу проголосували вже 279 з 384 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Таким чином, депутати заслухають звіт прем'єр-міністра України Миколи Азарова, обговорять це питання і потім проведуть голосування щодо проекту резолюції від відповідальності (№2617) - резолюції недовіри уряду, ініційованої опозицією.

Нагадаємо, ініціювати розгляд резолюції про недовіру можуть мінімум 150 депутатів, при цьому для її ухвалення необхідні не менше 226 голосів депутатів.

У разі прийняття резолюції прем'єр-міністр зобов'язаний подати президентові заяву про відставку уряду.

Втім, поки для відставки Азарова у опозиції недостатньо голосів. У фракціях "Батьківщина", "Свобода" і УДАР всього 177 депутатів (за резолюцію свої підписи поставили 174 депутати). До того ж, деякі з опозиціонерів голосують синхронно з провладною більшістю всупереч рішенням своїх фракцій.

Питання про відповідальність Кабміну не може розглядатися у Верховній Раді двічі протягом однієї сесії, а також протягом року після схвалення програми діяльності уряду.

Відповідно до діючої Конституції України, Кабінет міністрів, відставка якого прийнята президентом України за його дорученням, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету міністрів, але не більше шістдесяти днів.

Прем'єр-міністр призначається президентом України за згодою більше половини від конституційного складу Верховної Ради (стаття 114). Членів Кабінету міністрів президент призначає за поданням прем'єра (стаття 106)

Як раніше повідомлялося, Верховна Рада на засіданні у п'ятницю провела традиційну годину запитань до уряду, в ході якої народні депутати вже розглянули стан справ в АПК.

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • ЕсХа 19 апреля, 15:34 Цікаво!!! http://www.epravda.com.ua/publications/2013/04/19/371781/ Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Юрий 19 апреля, 15:03 Надоело слушать его болтовню о якобы растущих процентах о уровне жизни и о 0,6 % инфляции,как прожить пенсионеру на 1100 гр.,если он тратит на лекарства почти 300гр.??? Оставалась надежда,но вот в интернете сообщили,что в этом году повысят инвалидам ВОВ,пенсионерам чернобольцам,?! А как же жить? Враньё азаровское о 0,6%инфляции ! Самые необходимые,для ежедневного принятия лекарства,всё время растут в цене Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...