Топ Новини

Закон України не дозволяє Шевченку стати депутатом

31 липня 2012 в 17:35
Згідно із чинним законодавством, Андрій Шевченко в питанні пасивного виборчого права є прирівняним до мільйонів українських трудових мігрантів – і, однозначно, не може балотуватися до Верховної Ради, оскільки не проживав в Україні останні 5 років, про що неодноразово зазначали у ЦВК.
shevcenko.jpg
ukraina-vpered.com

Згідно із чинним законодавством, Андрій Шевченко в питанні пасивного виборчого права є, на жаль, прирівняним до мільйонів українських трудових мігрантів – і, однозначно, не може балотуватися до Верховної Ради, оскільки не проживав в Україні останні 5 років.

Про це пише Олесь Городецький, голова Християнського Товариства українців в Італії, у своїй статті на сайті "Українська правда".

- Андрій Шевченко пішов у партію Королевської

Але українські закони не дозволяють пасивне виборче право таким категоріям виборців, про що неодноразово зазначали у ЦВК, посилаючись на 9-ту статтю закону про вибори народних депутатів, у відповідь українській діаспорі на прохання зареєструвати свого кандидата.

Зокрема, 9-та стаття закону про вибори народних депутатів говорить:
2. Проживання в Україні за цим законом означає:
1) проживання на території в межах державного кордону України;
2) перебування на судні, що перебуває в плаванні під Державним Прапором України;
3) перебування громадян України у встановленому законодавством порядку у відрядженні за межами України в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах;
4) перебування на полярній станції України;
5) перебування в складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межами України.

Тобто, серед визначень "проживання в Україні" відсутнє положення про перебування за межами України через роботу за приватними контрактами в європейських футбольних клубах (так само, як і за будь якими іншими приватними контрактами – доглядальниці, водія, професора – незалежно від гонорарів).

Нагадаємо, з 2006 по 2008 рік Андрій Шевченко грав у англійському "Челсі". У 2008-2009 роках – за контрактом оренди в італійському "Мілані". І лише наприкінці серпня 2009-го він повернувся до київського "Динамо".

Отже, Андрій Шевченко останні п'ять років не проживав у межах державного кордону України, а тому й шансів бути зареєстрованим кандидатом у депутати в Андрія Шевченка – немає. Звісно, якщо закони в нашій державі ще мають якусь силу.

Читайте також:

Андрій Шевченко вирішив піти з футболу в політику

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...