Топ Новини

Закон про вибори до Ради приймуть не раніше ніж через місяць

21 жовтня 2011 в 08:47
Верховна Рада включила до порядку денного чотири законопроекти про вибори народних депутатів (№9265, №9265-1, №9265-2, №9265-3).
rada_tymoshenko_banner_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За відповідну постанову у п'ятницю, 21 жовтня, проголосували 256 депутатів.

Як заявив спікер парламенту Володимир Литвин, всі ці законопроекти тепер буде передано на розгляд до комітетів. При цьому він підкреслив, що процедура триватиме «близько місяця», після чого законопроекти буде внесено до сесійної зали.

Серед чотирьох законопроектів є №9265-1, поданий депутатами більшості. Цей документ майже повністю повторює проект, який розробляла Робоча група на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем. Венеціанська комісія вважає, що він вимагає серйозного доопрацювання. Зокрема, у комісії рекомендують приймати закон тільки після досягнення компромісу з опозицією.

Вибори до Верховної Ради мають відбутися 28 жовтня 2012 року. Раніше передбачалося прийняти новий закон за рік до цієї дати. Однак В.Литвин заявив, що чинне законодавство не передбачає обов'язковість такої процедури.

Нагадаємо, що законопроект №9265-1 істотно змінює виборче законодавство, зокрема, вводить пропорційно-мажоритарну систему, підвищує прохідний бар'єр для партій з 3% до 5%, забороняє участь блоків тощо.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...