Закон про мови змінять: для введення регіональної потрібні підписи 30% населення

Поділитися
© kievskaya.com.ua
Робоча група схвалила законопроект про зміни в мовному законі. У розробленому законопроекті пропонується, що регіональною мова може стати на території, де цією мовою говорять не менше 30% населення. Крім того, за утвердження регіональної мови необхідно зібрати підписи не менше 30% населення.

Робоча група з питань мовного законодавства на засіданні в п'ятницю схвалила законопроект про зміни до закону України "Про засади державної мовної політики", незабаром цей документ буде передано до Міністерства юстиції, повідомила віце-прем'єр з гуманітарних питань - міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова.

"Робоча група більшістю голосів схвалила проект закону про зміни до закону України "Про засади державної мовної політики". Даний документ буде передано до Міністерства юстиції України з перспективою подальшої подачі у Верховну Раду України", - сказала Богатирьова після засідання.

Крім того, за словами віце-прем'єра, робоча група затвердила проект концепції Державної національно-культурної програми всебічного розвитку і функціонування української мови. Найближчим часом, зазначила Богатирьова, цей документ буде передано на узгодження в Мінюст, а потім винесено на засідання Кабінету міністрів для затвердження.

Радник президента України Ганна Герман повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" з цього приводу: "Ідеологія цих двох документів працює на утвердження української мови як державної".

- Колесніченко погрожує облрадам Західної України кримінальною відповідальністю за мовний закон

У свою чергу присутній на засіданні робочої групи один з авторів закону про основи державної мовної політики Вадим Колесніченко (фракція Партії регіонів) розповів в інтерв'ю агентству, що на засіданні він голосував проти затвердження цих документів.

"Це цинічне, хамське, образливе ставлення до 15 млн громадян України, права яких, по суті, спробували розтоптати", - вважає він.

Колесніченко пояснив, що в розробленому законопроекті пропонується, що регіональною мова може стати на території, де цією мовою говорять не менше 30% населення.

Крім того, ще одна норма законопроекту пропонує, що за затвердження регіональної мови необхідно зібрати підписи не менше 30% населення, що проживає на даній території, після чого таке рішення затверджується органом місцевого самоврядування, і вже потім цей орган місцевого самоврядування повинен звернутися до Верховної Ради, яка повинна буде ухвалювати спеціальний закон.

"Тобто мається на увазі, що в Україні буде ухвалено близько 4 тис законів по кожній конкретній території, що, безумовно, є абсурдним, просто підриває мовну ситуацію в Україні, а питання захисту прав людини та реалізації Хартії регіональних мов доводить до абсурду", - підсумував "регіонал".

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні. Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Групу з доопрацювання "мовного закону" очолила Богатирьова. До складу групи увійшли 42 учасники, які розділилися на дві підгрупи - під керівництвом екс-президента Леоніда Кравчука та ректора Київського національного університету ім. Шевченка Леоніда Губерського. !zn

Читайте також:

Азаров пообіцяв, що закон про мови не буде скасовано

Івано-Франківська облрада «захистила» українську мову від прокурора

Львівська облрада визнала нечинним на території області закон про мови

Мартинюк визнав, що закон про мови прийняли з порушеннями

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі