Топ Новини

Закарпатський суд розглянув справу про підкуп виборців: фігуранта визнали винним і відпустили

24 червня 2012 в 10:41
Постанова суду стала єдиним на Закарпатті (а швидше за все - і у всій Україні) документом, що підтверджує покупку голосів на останніх виборах.

У Закарпатті через суд пройшла кримінальна справа про підкуп виборців. Розслідування проводилося ще в кінці 2010-го, а в законну силу постанова суду вступила 28 січня минулого року. І тільки в останні дні травня 2012-го прес-служба обласної прокуратури оприлюднила коротку інформацію про судове рішення (без будь-яких згадок про партійну приналежність обвинуваченого). Про це в своїй статті для ZN.UA пише журналіст Володимир Мартін.

З'ясувати причину такої «забудькуватості» не вдалося, найімовірніше позначилася близькість виборів. Постанова суду стала єдиним на Закарпатті (а швидше за все - і у всій Україні) документом, що підтверджує покупку голосів на останніх виборах, зазначив автор.

28 жовтня 2010, за три дні до виборів, 49-річний житель смт Поляна (Свалявський район), що працює начальником котельні в санаторії, попросив свою односельчанку проголосувати за районну та обласну організації партії «Єдиний центр», її кандидатів по мажоритарних округах, а також селищного голову Поляни. За що заплатив 450 гривень. Переданий з грошима список потрібних кандидатів був надрукований на аркуші паперу принтером, а внизу скупник голосів дописав і своє прізвище як кандидата в депутати селищної ради. 450 гривень призначалися за три голоси - односельчанки, її чоловіка і дочки. Жінка в той же день відвезла список з грошима в Свалявське районне відділення міліції, після чого прокурор області порушив кримінальну справу за ст.157 Кримінального кодексу України - «Перешкоджання здійсненню виборчого права».

Кілька днів правоохоронці не могли знайти начальника котельні, однак з часом він з'явився сам, зрозумівши, що ховатися немає сенсу. Графологи встановили, що своє прізвище в списку підозрюваний написав власноруч, а дактилоскопічною експертизою на грошах були виявлені відбитки його пальців. Втім, скупник голосів одразу в усьому зізнався. Своїх «патронів», які передали гроші на підкуп виборців, він не здав. А пояснив, що діяв нібито з власної ініціативи і витрачав свої гроші. Той, у кого є почуття гумору, оцінить подібний ідейний альтруїзм. Підслідний нічого не заперечував, і райсуд розглядав справу з обмеженим дослідженням фактичних обставин. Фігуранта визнали винним, після чого, за його ж клопотанням, звільнили від кримінальної відповідальності.

«Якщо особа вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, покаялася й сприяла слідству, то суд може прийняти рішення про звільнення від кримінальної відповідальності. Підсудний вважається несудимим, але винним у скоєнні злочину й таким, що притягався до кримінальної відповідальності», - прокоментував для ZN.UA рішення суду начальник відділу підтримки державного обвинувачення в судах прокуратури Закарпатської області Олександр Олаг.

Жінка, яку безуспішно намагалися підкупити, на жаль, не захотіла дати ZN.UA коментар. Селищний голова Поляни (до речі, представляє Партію регіонів) виявився більш поступливими. «Це в кожному селі так було, - зізнався селищний голова Іван Дрогобецький. - дь-хто знав, що «Єдиний центр» дає 100—150 гривень за голос. Була маса дзвінків у міліцію, але та не реагувала. Ця жінка й до мене підходила. Я їй запропонував: «Напишіть заяву!» А людям сказав: «Дають гроші — беріть, а голосуйте, як хочете».

Сам начальник котельні депутатом селищної ради не став. Зазначений в «потрібному» списку кандидат до районної ради (лікар-педіатр санаторію) вибори теж програв. Так само, як і кандидат на посаду селищного голови - приватний підприємець. Втім, він пройшов до районної ради, куди балотувався паралельно. У Свалявському райраді «ЄЦ» здобув переконливу перемогу: 14 з 28 депутатів (10 - від ПР і 4 - від «Батьківщини»). Що ж стосується кандидата зі списку до обласної ради - директора готельного комплексу, - то він вибори все ж виграв.

Нагадаємо, що останні місцеві вибори в Закарпатті впевнено виграв «ЄЦ». Після оголошення результатів всі без винятку політичні сили області заявили про масову купівлю цією партією голосів виборців.

Читайте також:

Історія антагонізму


Непримиренні союзники

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...