Топ Новини

Захист Тимошенко заявляє про зникнення 200 сторінок з газової справи

29 вересня 2011 в 09:40
Адвокат Олександр Плахотнюк заявляє про численні порушення у справі щодо екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.
plahotnyuk.jpg
tymoshenko.ua

Він зазначив, що з самого початку порушення кримінальної справи стосовно його підзахисної, органи досудового слідства і суд розслідували її з грубими порушеннями кримінально-процесуального законодавства.

За його словами, на стадії досудового слідства слідчі дії проводилися щодня й у великій кількості. Зокрема, в деякі дні проводилося по 15-18 слідчих дій. Жодна кримінальна справа в Україні не розслідувалася такими темпами.

«З матеріалів справи видно, що під впливом Генеральної прокуратури України експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз проводили дослідження протягом лише 2-3 днів, незважаючи на те, що ці дослідження віднесені до категорії «складні» і повинні проводитися в термін до двох місяців. Такі терміни встановлені Інструкцією про порядок проведення судових експертиз. У жодній кримінальній справі в Україні експертизи не проводяться у такі стислі терміни», - сказав він.

О.Плахотнюк підкреслив, відповідно до матеріалаів справи, документи, які досліджувалися експертами, виходячи з їх назви та реквізитів, взагалі не існують у природі, і тим, більше, вони відсутні і в матеріалах справи, що робить неможливим прийняття висновків судово-економічних експертиз в якості доказів у справі.

Ще одне порушення - з матеріалів кримінальної справи за обвинуваченням Ю.Тимошенко дивним чином зникла велика кількість документів. Зокрема, том 14 матеріалів справи, згідно з описом, містить запит старшого слідчого з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України Нечвоглода О.А. на 1 стор (Т.14 а.с. 1), та супровідний лист старшого слідчого з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України Нечвоглода О.А. Директору КНІСЕ на 1 стор (Т.14 а.с. 2), додатки до супровідного листа Директору КНІСЕ на 307 стр. (Т.14 а.с. 3-309).

«Як зазначено в супровідному листі Директору КНІСЕ, слідчим було надано додатки до листа на 522 стор. Однак у матеріалах справи, згідно з описом, що підтверджується і фактичними даними, є лише 307 стор додатків, які є доказами у справі. Тобто більше 200 сторінок з матеріалів справи зникли», - говорить адвокат.

«Наведені вище факти свідчать про те, що і досудове, і судове слідство проводилися неповно, упереджено і необ'єктивно, з грубим порушенням права на захист Тимошенко, повним ігноруванням принципу змагальності та рівності сторін у процесі», - зазначив адвокат.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...