Топ Новини

Захист Тимошенко вважає, що всі рішення Вищого спецсуду, окрім скасування вироку, будуть незаконними

20 серпня 2012 в 11:58
Захисник екс-прем'єра вважає, що єдиним законним рішенням Вищого спеціалізованого суду буде скасування незаконно винесеного вироку і постанови апеляційної інстанції у справі Тимошенко.
vlasenko.jpg
byut.com.ua

Будь-яке рішення Вищого спеціалізованого суду України за результатами розгляду касаційної скарги на вирок екс-прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко у газовій справі, крім скасування вироку, буде незаконним. Таку думку висловив її захисник народний депутат Сергій Власенко.

«І захист, і Юлія Тимошенко переконані, що ця справа загнала режим Януковича у глухий кут, і для того щоб з нього вийти, Янукович повинен дати чітку вказівку підконтрольному йому Вищому спеціалізованому суду винести єдино законне рішення у цій справі - скасувати вирок від 11 жовтня минулого року та ухвалу Апеляційного суду від 23 грудня 2011 року», - сказав Власенко.

Він зазначив, що, на думку Тимошенко, Вищий спецсуд довгий час невмотивовано зволікав з розглядом касації і таким чином створював «перешкоди на шляху оскарження вироку Тимошенко у газовій справі в Європейському суді з прав людини».

На його думку, в матеріалах кримінальної справи немає доказів провини Тимошенко. «Я не буду вже говорити про те, що в матеріалах справи лежить лист міністра юстиції Лавриновича і генерального прокурора на той момент пана Медведька про те, що Тимошенко мала право підписувати такі директиви, однак на самому документі немає підпису Тимошенко, а також в матеріалах справи є дані свідків, які говорять про те, що вона не могла ставити печатку на цих документах», - зазначив він.

На його думку, також немає підстав повертати газову справу в суди нижчих інстанцій.

«Єдиним законним рішенням є скасування незаконно винесеного вироку і постанови апеляційної інстанції», - підкреслив він.

Він також зазначив, що рішення Вищого спецсуду жодним чином не вплине на розгляд скарги Ю.Тимошенко в Європейському суді з прав людини.

На його думку, перенесення розгляду касації у Вищому спецсуді буде означати, що Тимошенко вичерпала всі засоби захисту своїх інтересів в Україні.

Нагадаємо, стосовно Ю.Тимошенко порушено нову кримінальну справу за покладання боргів корпорації ЄЕСУ на бюджет України. В СБУ підкреслюють, що підставою для порушення нової кримінальної справи проти екс-прем'єра України, лідера партії «Батьківщина» Ю.Тимошенко став лист Міноборони РФ Кабінету міністрів, в якому порушувалося питання погашення заборгованості ЄЕСУ в сумі 405,5 млн дол

За інформацією СБУ, обвинувачення у цій справі Ю.Тимошенко було пред'явлено 12 жовтня.

Раніше міністр юстиції Олександр Лавринович повідомляв, що в міністерстві фінансів немає ніякої інформації, яка б підтверджувала надання державних гарантій за зобов'язаннями корпорації ЄЕСУ.

В обвинувальному висновку йдеться, що компанія «Єдині енергетичні системи України», очолювана Юлією Тимошенко, завдала державі збитків у розмірі понад 30 млн грн, а особисто Тимошенко не сплатила понад 681 тис. грн податків.

Читайте також:

Власенко розповів, чому Тимошенко досі не перевели у в’язницю


ЄЕСУ завдала шкоди державі на 30 мільйонів, — СБУ

Прокурор звинуватила Тимошенко в небажанні постати перед судом

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...