Топ Новини

Захист Тимошенко вимагає порушити кримінальну справу проти слідчого СБУ

19 квітня 2012 в 12:41
Захист Юлії Тимошенко вимагає притягнути до кримінальної відповідальності слідчого СБУ Миколу Грабіка за те, що не закрив кримінальну справу екс-прем'єра, і вимагає заслухати свідчення керівників ЄЕСУ, яким екс-прем'єр нібито давала усні свідчення. Адвокат Олександр Плахотнюк також заявив клопотання про неприпустимість харківського суду розглядати справу ЄЕСУ та дозвіл фото- і відеозйомки.
_vlasenko_-2.JPG
Андрій Товстиженко,ZN.UA

Захисник екс-прем'єра України Юлії Тимошенко депутат Сергій Власенко вимагає притягнути до кримінальної відповідальності слідчого СБУ Миколу Грабіка, який вів досудове слідство у справі ЄЕСУ.

«Я вимагаю притягнути Грабіка до кримінальної відповідальності... Під час слідства у слідчого були всі підстави для закриття кримінальної справи. Достеменно знаючи, що Тимошенко не чинила дій, які їй інкримінуються, що вона не була і не могла бути суб'єктом цього злочину, він продовжував слідство. Ця людина скоїла злочин», - заявив Власенко, виступаючи на попередньому засіданні суду.

Адвокат Тимошенко Олександр Плахотнюк підтримав позицію Власенка в тому, що Тимошенко звинувачується у злочинах, які не здійснювала, що є підставою для закриття кримінальної справи.

Плахотнюк зазначив також неповноту і упередженість досудового слідства, про яку, на його думку, свідчить відсутність у матеріалах справи протоколів допиту тих людей, яким, за версією слідства, Тимошенко давала усні вказівки.

Він заявив клопотання заслухати свідчення цих людей (екс-керівників ЄЕСУ Євгена Шага, Лідії Сокольченко та Антоніни Болюри) в суді у разі, якщо суд не прийме рішення закрити справу або не направить її на додаткове розслідування.

Плахотнюк зазначив також, що вважає непісудною Київському райсуду Харкова справу щодо ЄЕСУ.

«Єдина причина, чому місцем суду обрано Харків, називають те, що Тимошенко відбуває тут покарання. Але закон не передбачає підсудності за місцем відбування покарання», - підкреслив Плахотнюк.

На його думку, визначити підсудність справи повинен Вищий спеціалізований суд, куди захист Тимошенко вже звернувся з відповідною заявою.

Він також заявив клопотання про дозвіл фото- та відеозйомки в залі суду, в тому числі і попереднього засідання. У разі якщо це клопотання не буде задоволено, Плахотнюк просить дозволити проведення відеофіксації засідання силами захисту.

Крім того, він заявив клопотання про зупинення розгляду справи у зв'язку зі станом здоров'я Тимошенко до її повного одужання, як це передбачено законодавством.

Читайте також:

Для Тимошенко в суді поставили тапчан, щоб судити лежачою, - Власенко

Колишні силовики вимагають від СБУ та Генпрокуратури посадити Турчинова


У Партії регіонів визнали, що довести держзраду Тимошенко не вдасться

Суд розгляне касацію щодо «газової справи» Тимошенко 15 травня

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...