Топ Новини

Захист Тимошенко в Євросуді вважає, що екс-прем'єру суд призначить як мінімум компенсацію

29 серпня 2012 в 06:59
Якщо Європейський суд з прав людини задовольнить скаргу екс-прем'єра, мінімум, що отримає Юлія Тимошенко - це грошову компенсацію. Захист Тимошенко в Європейському суді з прав людини вважає, що про максимум говорити поки рано, тому що багато чого буде залежати і від рішення Вищого спеціалізованого суду.
tymoshenko.jpg
tymoshenko.ua

Мінімум, що отримає Юлія Тимошенко, якщо Європейський суд з прав людини задовольнить її скаргу - це матеріальна компенсація, заявила в ефірі 5 каналу представник інтересів Тимошенко в Євросуді Валентина Теличенко.

«Мінімальні наслідки - це якщо Тимошенко виграє цю справу, а я в цьому не сумніваюся, суд призначить їй компенсацію. Максимально - оцінювати важко, тому що сьогодні ми не володіємо повною ситуацією і багато чого буде залежати тому числі і від рішення Вищого спеціалізованого суду», - заявила Теличенко.

При цьому вона підкреслила, що на слуханні в ЄСПЛ уряд визнав, що в Україні не було прецедентів, коли людину заарештовували за прояв неповаги до суду, окрім історії з Тимошенко.

«Суд попросив уряд пояснити, чи були ще інші прецеденти окрім історії з Тимошенко, коли людину засуджували до ув'язнення за неповагу до суду, відмовляючись вставати та звертатися Ваша честь. Звичайно, іншої відповіді, аніж відповідь, що такого більше ніде ні з ким не траплялося, бути не могло. І саме в цій частині наша позиція і позиція влади співпала», - заявила Теличенко.

Як повідомлялося, ЄСПЛ у вівторок, 28 серпня, приступив до розгляду скарги Тимошенко, яка звинувачує Україну за чотирма статтями Європейської конвенції прав людини та основних свобод.

У заяві Тимошенко в ЄСПЛ згадуються порушення декількох базових статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, це стаття 3, яка говорить про тортури щодо неї. Також йдеться про статтю 5 (незаконний арешт) і про статтю 6, яка забезпечує право всіх громадян на справедливий суд.

У заяві також згадується про порушення статті 18 Європейської конвенції, яка говорить, що всі обмеження застосовуються тільки з тими цілями, з якими вони встановлені. Зверненням до цієї статті захист екс-прем'єра намагається довести те, що переслідування Тимошенко в Україні носить виключно політичний характер.

Сторону Тимошенко представляють адвокати Сергій Власенко, Валентина Теличенко і дочка Євгенія.

Українську державу представляє уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький.

Слухання пройшли у відкритому режимі, після закінчення яких подальше обговорення пройде за зачиненими дверима. Рішення буде прийнято на більш пізній стадії.

Читайте також:

Адвокати Тимошенко розраховують на рішення Європейського суду на її користь

Власенко: Уряд визнав порушення у справі Тимошенко

Європейський суд приступив до розгляду скарги Тимошенко на незаконний арешт і тортури

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...