Топ Новини

Захист сподівається, що Євросуд визнає порушення прав Тимошенко

27 серпня 2012 в 04:39
Захист екс-прем'єра Юлії Тимошенко сподівається на задоволення Європейським судом з прав людини скарги про порушення чотирьох статей Європейської конвенції про права людини.
tymoshenko.jpg
tymoshenko.ua

Захист Юлії Тимошенко сподівається на задоволення Європейським судом з прав людини скарги на порушення чотирьох статей Європейської конвенції про захист прав людини. Про це заявив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко.

"28 серпня буде розглядатися порушення чотирьох статей Європейської конвенції з прав людини у справі Юлії Тимошенко. Мова йде про 3 статтю - це жорстоке поводження, 5 статтю - незаконність затримання і утримання під вартою. Ця стаття буде розглядатися разом зі статтею 18, яка передбачає політичні мотиви переслідування і статтею 8 - втручання в особисте і приватне життя", - повідомив Власенко.

У той же час, за його словами, скарга про незаконність вироку у газовій справі щодо Тимошенко під час цього слухання Євросуду розглядатися не буде.

"На жаль, стаття 6 при засіданні 28 серпня розглядатися не буде. Це обумовлено тим, що немає рішення Вищого спеціалізованого суду (у газовій справі)", - сказав він.

"Можливо, ми вийдемо на ці питання під час запитань суддів, можливо ні. У другому випадку це означає, що наша скарга у частині порушень статті 6 буде розглядатися окремо. Але скарга ця є, вона оформлена і не вимагає додаткових доповнень", - пояснив захисник.

За його словами, прогнозувати рішення Європейського суду значно легше, ніж українських судів.

"У нас є достатньо доказів, що підтверджують порушення за заявленими чотирма статтями. І чекаємо, що буде визнано порушення українською владою цих статей у справі Тимошенко. І це означає, що буде юридично визнаний факт політичного переслідування Тимошенко", - додав він.

Власенко також зазначив, що грошова компенсація за рішенням Євросуду його підзахисну не цікавить.

"Нас компенсації в цій справі не цікавлять. Питання не в тому, щоб отримати 5-10 тис євро компенсації. Важливо юридично встановити, по-перше, що Юлію Тимошенко абсолютно незаконно з порушеннями українського та міжнародного законодавства заарештували і досі тримають у в'язниці. По-друге, встановити, що те, що відбувається в Україні у справі Тимошенко, - це не кримінальне переслідування, це політичні репресії", - підсумував він.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) почне розглядати справу екс-прем'єра Юлії Тимошенко 28 серпня.

Читайте також:

Ющенко впевнений, що Янукович і Тимошенко — з одного тіста

Тимошенко з в’язниці передала аудіо-привітання з Днем Незалежності (АУДІО)

Кужель: Тимошенко входила до близького оточення Щербаня і не могла його замовити

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...