Захист Кучми опротестував закриття справи проти Мельниченка

16 червня 2011 в 08:32
Захист екс-президента України Леоніда Кучми направив до Печерського районного суду Києва скаргу на постанову генпрокурора від 1 березня 2005 року про закриття кримінальної справи проти Миколи Мельниченка.

Адвокати Л.Кучми Сергій Ульянов і Віктор Петруненко просять визнати цю постанову незаконною і вимагають її скасування. На їхню думку, відновлення справи проти Мельниченка необхідно для встановлення організаторів незаконного прослуховування Л.Кучми. "Не знайшовши їх, неможливо встановити фальсифікаторів записів і справжніх замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе", - заявили адвокати.

Вони вважають, що дії М.Мельниченка були "заздалегідь сплановані, проводилися таємно, тривалий час і з застосуванням спеціальної технічної бази, а тому визнати їх діями у стані крайньої необхідності неможливо".

"Мотивом дій Мельниченка не було усунення загрози життю Георгія Гонгадзе. Як свідчать факти, він використовував записи як засіб шантажу та дискредитації влади, а також отримання прибутку", - відзначає захист Л.Кучми.

Адвокати також стверджують, що М.Мельниченко продавав записи "різним покупцям, серед яких були й іноземні установи і організації, причому робив це через значний проміжок часу після здійснення записів".

Захист також вважає, що дії М.Мельниченка серйозно підірвали авторитет і престиж України, а розголошення державної таємниці заподіяло істотної шкоди національній безпеці (справа "Кольчуг").

"Мельниченко керувався тільки своїми особистими, у тому числі корисливими, мотивами", - вважає захист другого президента.

Таким чином, на думку адвокатів, закриття кримінальної справи проти Мельниченка відбулося незаконно, адже не було проведено жодного допиту самого екс-майора.

Нагадаємо, стосовно Л.Кучми порушено кримінальну справу в рамках розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Екс-президент підозрюється у причетності до вбивства і незаконним діям по відношенню до журналіста.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...