За порушення на місцевих виборах засудили трьох осіб

14 січня 2011 в 12:27
В Україні з’явилися перші покарані за порушення виборчого законодавства під час місцевих виборів.

В Україні з’явилися перші покарані за порушення виборчого законодавства під час місцевих виборів.

У Чернівецькій області, згідно із судовим вироком, покарано трьох осіб. Одна жінка, будучи членом комісії, умисно підробила підписи виборців й отримала бюлетені для голосування. Інші двоє – приватний підприємець та студент – на користь одного з кандидатів до міської ради купували голоси студентів за 50 гривень. Винних засуджено до двох років умовного позбавлення волі з випробовувальним терміном на один рік.

Представник громадянської мережі «Опора» Андрій Дутчак таке м’яке покарання пояснив тим, що судді розуміли, що перед ними не замовники фальсифікації, а лише виконавці.

Такої ж думки дотримується і голова КВУ Олександр Черненко: «На жаль, у нас на виборах страждають в основному «стрілочники», а замовники вирішують питання на високому рівні. Це негативна тенденція». Виконавця встановити не складно, каже Черненко, а от провести слідчі дії й вийти на замовника ніхто не хоче.

Навряд чи ці поодинокі вироки стануть стримуючим фактором для порушників у майбутньому, вважають експерти. Вони переконані, що хвиля страху перед законом вже спала. Після виборів 2004 року було порушено понад тисячу кримінальних справ, було винесено сотні вироків, нагадує Черненко. Громадські організації навіть зробили відеоролики, де на прикладі покараних застерігали потенційних порушників від спокуси. Тоді це спрацювало, зауважує голова КВУ, і вибори 2006-2007 років пройшли демократично. Утім, після нещодавніх місцевих виборів, каже Черненко, у багатьох фальсифікаторів виникло почуття безкарності.

Місцеві вибори в Україні відбулись 31 жовтня 2010 року. Переважно перемогу здобули представники Партії регіонів. Опозиція, представники Європарламенту та Білого дому заявляли про недемократичність виборів.

За матеріалами: Deutsche Welle

Теги Політика
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...