Топ Новини

За тиждень Януковичу направили 18 звернень з проханням помилувати Тимошенко

26 квітня 2013 в 19:14

З 22 квітня до президента надійшло майже два десятки звернень від відомих політичних, громадських, культурних діячів з проханням звільнити засуджену Тимошенко.

Вставай, Украина. Юлия Тимошенко
За час перебування Тимошенко у в'язниці, Януковичу було направлено вже більше 100 клопотань про помилування
maps.google.ru

За останній тиждень до президента Віктора Януковича надійшло 18 офіційних звернень з проханням звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко, підрахував "Тиждень".

Так, 22 квітня до президента звернулася група громадських діячів, експертів і політологів (всього - 30 осіб).

"Очевидна помилка судової системи, що спричинила політично мотивоване ув'язнення Юлії Тимошенко, має бути якомога швидше виправлено", - йдеться у зверненні, під яким поставили підписи, зокрема, Ірина Бекешкіна, Володимир Фесенко, Тарас Березовець, Олег Медведєв, Вікторія Сюмар, Олександр Черненко та інші.

У цей же день до Януковича звернулися громадські діячі Черкаської області. Два десятки підписантів, серед яких депутати місцевих рад, художники, письменники, у листі дякують Януковичу за помилування Юрія Луценка і зазначають, що тепер суспільство очікує наступного кроку: "звільнення засудженої за політичними мотивами Юлії Тимошенко".

23 квітня з проханням помилувати Тимошенко звернулися 16 представників юридичного співтовариства, практикуючі юристи і вчені. На їхню думку, дії, за які засуджена Тимошенко, підпадають тільки під політичну відповідальність, але аж ніяк не кримінальну.

24 квітня "проявити милосердя і за християнською традицією до свята Великодня прийняти рішення про звільнення Юлії Володимирівни Тимошенко від відбування покарання, а також здійснити її повну юридичну і політичну реабілітацію" закликали Януковича кілька десятків відомих жителів Харкова.

Згодом до президента звернулися громади чотирьох областей України, а саме активісти із Запоріжжя, Закарпаття, Донецької і Львівської області.

25 квітня за заклик звільнити Тимошенко проголосували Львівська і Луцька міськрада.

З відповідним зверненням до Януковича виступили колишні чиновники, зокрема, Йосип Вінський, Іван Васюник, Віктор Пинзеник, Юрій Продан, Борис Тарасюк, Станіслав Ніколаєнко, Людмила Денисова та інші.

26 квітня звільнити Тимошенко попросили більше 100 спортсменів-паралімпійців. Серед тих, хто підписав звернення - один Герой України, 20 чемпіонів Паралімпійських ігор, 12 чемпіонів Дефлімпійських ігор, 36 чемпіонів світу.

Також звернулася до президента ініціативна група з Києва, серед підписантів - дружина Олеся Гончара Валентина, голова профспілки працівників НАН України Анатолій Широков, єпископ Вишгородський УПЦ (КП) Агапіт, народний депутат Олесь Доній, академік Петро Кононенко та інші.

Пізніше прохання звільнити екс-прем'єра направили Януковичу відомі громадські діячі, активісти, депутати місцевих рад Волинської, Житомирської, Хмельницької та Кіровоградської областей.

Заклик звільнити Тимошенко також міститься у Декларації про ситуацію в Україні, прийнятій на черговому засіданні Міжнародного союзу молодих демократів (IYDU), яке проходило у Гельсінкі (Фінляндія).

Читайте також:

Комісія при президентові може розглянути помилування Тимошенко 29 квітня

В опозиції впевнені, що до листопада Тимошенко буде на волі

Лутковська про помилування Тимошенко: Теоретично можливо все

Луценко розповів, завдяки кому його звільнили

Тиждень
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...