З 18 жовтня набуває чинності заборона на публікацію соцопитувань. Останні рейтинги партій

17 жовтня 2012 в 12:45
Українські соціологічні компанії вже оприлюднили результати останніх опитувань про вподобання українців на виборах до Верховної Ради. Соціологи будуть проводити опитування аж до дня виборів, але вони будуть закритими.
portfel 16_02_Rada_16.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

З 18 жовтня в Україні, згідно із законодавством, забороняється публікувати результати соціологічних опитувань. За останніми опитуваннями соціологів, найбільшу підтримку на виборах отримає Партія регіонів, інтрига за друге місце розгортається між "Батьківщиною" і "УДАРом", у "Свободи" є шанси потрапити в парламент.

Українські соціологічні компанії вже оприлюднили результати останніх опитувань про вподобання українців на виборах до Верховної Ради. Соціологи будуть проводити опитування аж до дня виборів, але вони будуть закритими.

Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Панніото відзначає, що в європейських країнах ембарго на публікації вводиться за 1-2 дні до виборів.

"Згідно із законодавством, забороняється оприлюднювати результати опитувань за 10 днів до виборів. Тобто, в середу публікувати рейтинги ще можна, а чи можна 18 жовтня - складно сказати, залежить від того, рахувати 10 днів включно чи ні", - сказав директор соціологічної служби "Рейтинг" Олексій Антипович.

Опитування, проведене напередодні виборів групою "Рейтинг" показало, що перемогу в парламентських перегонах здобула б Партія регіонів, за яку готові проголосувати 23% респондентів. Приблизно рівна кількість виборців підтримують "УДАР Віталія Кличка" і "Батьківщину". 12,8% проголосували б за Комуністичну партію України, 6% - за "Свободу", 3,1 підтримали б партію Наталії Королевської "Україна - вперед".


За словами президента соціологічної компанії Research & Branding Group Євгена Копатька, опитування будуть проводитися до 27 числа, але вони будуть закритими.

Так, згідно з даними останнього опитування, оприлюдненого напередодні виборів компанією R & B, в парламент України проходять чотири партії - Партія регіонів, "Батьківщина", "УДАР Віталія Кличка" та Комуністична партія України.

За Партію регіонів готові віддати голоси 22,2% усіх опитаних (27,8% тих, хто збирається взяти участь у голосуванні); за "Батьківщину" - 15,4% усіх опитаних (19,4% тих, хто збирається взяти участь у голосуванні). Партія "УДАР Віталія Кличка" набрала 14,8% голосів усіх опитаних (16,6% тих, хто збирається взяти участь у голосуванні). За Компартію України готові проголосувати 9,6% усіх опитаних (11,2% тих, хто збирається взяти участь у голосуванні).


Станом на початок жовтня 2012 року, як свідчить опитування R & B, не долають виборчий бар'єр Всеукраїнське об'єднання "Свобода" (набирає 3,9% голосів усіх опитаних і 4,7% тих, хто збирається взяти участь у голосуванні) і партія " Україна - вперед! " (набирає 2,7% голосів усіх опитаних і 2,8% тих, хто збирається взяти участь у голосуванні).

За даними останнього опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним Інститутом соціології, лідером парламентських перегонів є Партія регіонів (23%), друге-третє місце ділять "УДАР" і "Батьківщина" (16% і 15% відповідно), з 10% підтримки виборців в Раду проходить КПУ і вперше за весь час опитувань виборчий бар'єр переступила "Свобода".


За даними останнього опитування GfK Ukraine, Партію регіонів підтримують 25% виборців, УДАР - 17%, "Батьківщину" - 15%, КПУ - 9%, "Свобода" та "Україна - Вперед" не проходять у Раду з рейтингами на рівні 3% .


Опитування TNS Ukraine показало, що у Партії регіонів 33% симпатиків серед опитаних українців, у "Батьківщини" - 24%, у "УДАРу" - 16%, у КПУ - 12%.

Читайте також:

УДАР обігнав «Батьківщину» в передвиборчих перегонах

Лише 3,5% українців готові протестувати проти згортання демократії

Українці не вірять, що новий парламент щось змінить

Об'єднана опозиція розраховує на 30% голосів

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , Українська правда ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...