Топ Новини

Ющенко розповів американцям, що українці не вміють жити в умовах свободи і цінувати демократію

16 травня 2012 в 09:28
На думку екс-президента, процеси, що відбуваються зараз в Україні, говорять про те, що в українців ще багато громадської і політичної роботи, щоб свобода і демократія були незворотними.
Yushenko_yushchenko-8.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Третій президент України Віктор Ющенко сподівається, що Україна впорається з труднощами і продовжить інтеграцію в європейський простір, проте за його словами, українці ще не навчилися жити у свободі і цінувати демократію.

Про це він сказав журналістам у Вашингтоні, де перебував на запрошення Інституту 43 президента США Джорджа Буша.

«Мені б хотілося, щоб Україна не втратила свій шанс. Мені б дуже хотілося, щоб незважаючи на всі події, ні Європа, ні Америка не зменшили своєї уваги до моєї нації», - сказав Ющенко.

На його думку, тема свободи для України є на сьогоднішній день актуальною.

«Досягнення свободи не є виміром одного року, чотирьох або п'яти, ми ще не навчилися жити в свободі, ми ще не навчилися цінувати демократію, і процеси, що відбуваються зараз в країні, кажуть про те, що у нас ще багато громадської і політичної роботи, щоб свобода і демократія були незворотними», - заявив Ющенко.

За словами екс-президента, важливим є не тільки те, як українці уявляють свободу і демократію, як їх відстоюють, як проводять вибори, як ведуть політичний діалог у країні, а й те, як сприймають Україну за кордоном.

«Мені прикро, коли на Україну негативно дивляться, мені прикро, коли негативно оцінюється те, що дуже часто нам належить, у тому числі пам'ять та історія», - зазначив він, додавши, що українцям необхідно навчитися захищати свої інтереси.

Ющенко повідомив, що під час його зустрічей у Вашингтоні з колишніми президентами США, діючими сенаторами, всіх надзвичайно цікавила ситуація в Україні.

«Незважаючи ні на що, я - оптиміст, я думаю, що Україна знайде в собі сили розібратися у викликах, що стоять перед нею. Я переконаний, що понад усе, стратегічно важливо, щоб зараз не помилитися і не звернути зі стратегічного шляху європейської інтеграції», - заявив Ющенко.

Він висловив сподівання, що підготовлена угода з Європейським Союзом про політичну асоціацію та створення зони вільної торгівлі не виявиться «у кошику».

Ющенко зауважив, що доводить всім, з ким зустрічається, що європейська інтеграція України вигідна не тільки нашій країні, але й Європі.

«Переконаний, що ми в цих складних обставинах зможемо знайти власну національну відповідь - як впоратися з цими викликами, як не потрапити під неправдиві легкі рецепти, в тому числі у зовнішній політиці», - сказав Ющенко.

Читайте також

Комуніст Симоненко вимагає розстріляти Ющенка

Кравчук: З Ющенка — такий президент, як з мене курка

ГПУ відмовилася заводити кримінальну справу на Ющенка за надання неправдивих свідчень

Ющенко готовий йти на вибори за списком опозиції, хоча в нього і не вірить

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...