Топ Новини

Ющенко довірить свою кров тільки міжнародним лабораторіям

24 січня 2013 в 15:08

Нова експертиза крові екс-президента України Віктора Ющенка в рамках справи стосовно його отруєння діоксином, може бути проведена тільки із залученням міжнародних лабораторій.

Нова експертиза крові третього президента України (2005-2010) Віктора Ющенка у рамках розслідування справи про його отруєння може бути проведена тільки у разі залучення міжнародних лабораторій, підкреслює його прес–секретар Ірина Ванникова.

"Застаріла теза першого заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна про примусове отримання зразків крові Ющенка, яку він вперто повторює, підтверджує підозри у необ'єктивності українського слідства. Вимушена у черговий раз нагадати позицію Ющенка, яка залишається незмінною: нова експертиза крові у рамках справи щодо отруєння кандидата у президенти може бути проведена тільки із залученням міжнародних лабораторій", - йдеться в коментарі Ванникової, поширеному прес-службою партії "Наша Україна".

Вона підкреслила, що це побажання Ющенка перший заступник генпрокурора "вперто замовчує" і озвучує перекручену інформацію.

"Зразки крові надавалися у 2005 і 2006 роках неодноразово. Не потрібно бути медиком або судовим експертом, щоб зрозуміти, що відтворити формулу крові на момент отруєння зараз, у 2013 році, після декількох років лікування, вже неможливо. Отже, здати повторний аналіз крові нереально, тому мова може йти тільки про новий аналіз крові", - пояснила прес–секретар.

За її словами, такий спосіб ведення слідства нагадує шантаж і не має на меті встановити істину у справі отруєння Ющенка.

"На об'єктивність результатів експертиз можна сподіватися тільки у випадку залучення світових експертів до справи отруєння президента Ющенка", - сказала вона.

Раніше Кузьмін заявляв, що Ющенко досі не дав згоди на здачу аналізів крові у справі про його отруєння у 2004 році. За його словами, зараз слідство не може рухатися далі у цій справі. "Ми досі не отримали його згоди на здачу аналізів крові, без чого слідство не може рухатися далі", - сказав він.

Як повідомлялося, 5 вересня 2004 року Ющенко, будучи кандидатом у президенти, зустрічався з керівництвом Служби безпеки України, після чого відчув нездужання і 10 вересня був госпіталізований у віденську клініку. Лікарі заявили, що В.Ющенко отруєний діоксином, причому отрута потрапила в організм пацієнта приблизно за п'ять днів до госпіталізації. Пізніше було проведено низку експертиз. Повторна експертиза в кінці травня 2006 року підтвердила факт наявності діоксину в організмі Ющенка.

11 квітня перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що якщо третій президент України відмовиться здати аналіз крові для повторної експертизи, Генеральна прокуратура буде змушена закрити кримінальну справу за фактом його отруєння. У червні Ющенко підтвердив свою згоду здати кров, але досі цього не зробив.

Читайте також:

Колишній заступник Луценка про отруєння Ющенка: Горілку закушувати треба правильно

Генпрокуратура дала Ющенку останній шанс добровільно здати кров

Ющенко поскаржився, що 8 років живе з діоксином в організмі

Екс-заступник голови МВС впевнений, що отруєння Ющенка не було

Ющенка можуть посадити за фальсифікацію аналізів крові

Ющенко зберігає свою кров з діоксином з 2005 року

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...