Топ Новини

Євросуд зобов'язав виплатити півмільйона євро жертвам українського правосуддя

17 січня 2013 в 17:14

Індивідуальні позови проти української судової системи були задоволені Євросудом. Українська влада має заплатити 500 тис. євро.

__strasburg__espch_court__.jpg
Жертви української судової системи отримають компенсації
byut.com.ua

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав владу України виплатити близько 500 тис. євро за п'яти пред'явленими до неї позовами, повідомляють в ЄСПЛ.

Так, позивачами в одній зі справ виступали 17 ув'язнених в'язниці міста Ізяславль, які звинувачували українську владу в тортурах і різних порушеннях прав людини в період їхнього утримання під вартою. За цим позовом ЄСПЛ зобов'язав українську сторону виплатити кожному з ув'язнених в якості компенсації за 25 тис. євро, а також 10 тис. євро одному з них в якості компенсації судових витрат.

Таке рішення стосується громадянина Польщі Даріуша Хабровского, який звинуватив українську сторону в невиконанні судового рішення про повернення його викраденого сина до Польщі. ЄСПЛ наказав виплатити 7,5 тис. євро як компенсацію і 3285 євро судових витрат, наголошується у відповідному прес-релізі суду.

- Україна лідирує за кількістю скарг до Європейського суду з прав людини

Інший позивач, громадянин України Юрій Слюсар, звернувся в Європейський суд з клопотанням про неефективне розслідування українською владою справи про зникнення і можливе вбивство свого брата-близнюка у квітні 2003 року. Суд визнав правоту позивача і наказав владі України виплатити як компенсацію суму в 12 тис. євро і ще 500 євро в рахунок судових витрат.

Ще в одній з розглянутих судом справі українець Костянтин Сизарєв звернувся зі скаргою про неналежні умови свого утримання в ізоляторі тимчасового утримання міста Євпаторії, а також щодо відсутності справедливого розслідування інциденту за участю його сусіда по камері, коли він був побитий охоронцями виправної установи і, згодом, був позбавлений належного медичного догляду.

ЄСПЛ також присудив 20 тис. євро як компенсацію громадянці України Тетяні Мосендз, яка звернулася до суду з позовом щодо відсутності належного розслідування обставин смерті її сина під час проходження ним військової служби в українській армії.

Всі ці індивідуальні позови переважно спрямовані проти української судової системи, відзначають в ЄСПЛ.

Читайте також:

Євросуд розгляне скаргу українки, яка зрізала з вінка прізвище Януковича

ЄС чекає від України виконання всіх рішень Євросуду

Євросуд готується до прийняття сотень рішень не на користь України

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...