Топ Новини

Євросуд вже готує рішення стосовно Тимошенко

31 січня 2013 в 10:25

В Європейському суді з прав людини справа екс-прем'єра Юлії Тимошенко перебуває на розгляді близько півтора років. Суддя Євросуду не змогла назвати дату, коли саме суд винесе рішення, однак зазначила, що воно вже на стадії підготовки.

Європейський суд з прав людини перебуває на стадії підготовки рішення у справі екс-прем'єра України Юлії Тимошенко, про це повідомила суддя ЄСПЛ Ганна Юдковська.

Відповідаючи на запитання, на якій стадії зараз перебуває справа екс-прем'єра Тимошенко, Юдковська сказала, що на стадії підготовки рішення.

"Як ви знаєте, в ЄСПЛ процес зазвичай проводиться письмово, і лише в особливих випадках проходять усні слухання. У справі Тимошенко такі слухання відбулися 28 серпня, після чого суд почав підготовку рішення. Комунікація зі сторонами у цій справі повністю завершена. Запевняю, жодної затримки тут немає", - зазначила суддя.

Юдковська не змогла відповісти на питання, коли саме суд винесе рішення по цій справі, пише Коммерсант-Украина.

"Я не можу точно відповісти на це питання, сподіваюся, що незабаром рішення буде оприлюднено. Розумієте, справа в тому, що від ЄСПЛ в Україні очікують дуже багато чого, і суд з його нинішньою колосальною завантаженістю не може виправдати ці очікування, якою б пріоритетною не була дана справа. Наприклад, справа Луценка, яка також була пріоритетною, була розглянута за рік і 8 місяців, і для суду це - рекорд швидкості, враховуючи, що у справі проводилися публічні слухання. Скарга від Тимошенко була подана у серпні 2011 року, відповідно, справа на сьогодні перебуває на розгляді близько півтора років, і було б щонайменше дивним у цій ситуації дорікати суду в якихось затримках. У разі, коли публічних слухань не проводиться, процедура проходить дещо швидше - якщо не помиляюся, тут рекорд становив рік і два місяці у справі Віктора Кіютіна проти Росії, де позивач заперечував своє вислання з країни", - заявила суддя.

Нагадаємо, ЄСПЛ 28 серпня, приступив до розгляду скарги Тимошенко, яка звинувачує Україну за чотирма статтями Європейської конвенції з прав людини та основних свобод.

У заяві Тимошенко в ЄСПЛ згадуються порушення кількох базових статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, це стаття 3, яка говорить про тортури щодо неї. Також мова йде про статтю 5 (незаконний арешт) та статтю 6, яка забезпечує право громадян на справедливий суд.

У заяві також згадується про порушення статті 18 Європейської конвенції, яка свідчить, що всі обмеження застосовуються тільки з тими цілями, з якими вони встановлені. Зверненням до цієї статті захист екс-прем'єра намагається довести те, що переслідування Тимошенко в Україні має виключно політичний характер.

Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 року засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році.

Читайте також:

Представник української влади в Євросуді: Тимошенко буде складно довести свою правоту

Україна не виконала 95% рішень Євросуду з прав людини

У Луценка підготували нову скаргу в Євросуд

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...