Топ Новини

Євросоюз висунув Україні 19 вимог для підписання асоціації

6 лютого 2013 в 09:37

Серед вимог немає прямої вимоги про звільнення з ув'язнення Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, запевняють в українському МЗС. Там стоїть питання про вибіркове правосуддя, але воно не персоніфіковане.

Евросоюз
Євросоюз висунув Україні 19 вимог

Європейський союз розробив критерії, виконання яких відкриє перед Україною двері до підписання угоди про асоціацію (УА) з ЄС. Про існування списку, що включає "19 індикаторів", повідомлені і українська влада, і опозиція, хоча в офіційних документах він не фігурує, пише "Коммерсант-Украина".

Представники Євросоюзу згадують про дані вимоги як про "19 індикаторів" (19 benchmarks) або про "список Фюле". "Офіційно нам цей список не передавали, але я знаю про його існування. В цілому він збігається з програмою реформ України",- підтвердив наявність такого переліку Леонід Кожара. У МЗС розраховують, що при оцінці прогресу, досягнутого Україною, влада обґрунтує свої досягнення за більшістю показників і в результаті переконає Брюссель не надавати першорядного значення решті невирішених політичних проблем.

Наявність нових принципів оцінки досягнень України також підтвердив і глава парламентського комітету у закордонних справах, член фракції "Батьківщина" Григорій Немиря. "Визначені "19 індикаторів". Штефану Фюле (комісар ЄС з питань розширення і європейської політики сусідства) доручено здійснювати моніторинг виконання цих критеріїв. Мені відомо, що комісія повинна провести два етапи оцінювання, останній з них відбудеться у травні",- повідомив Немиря.

Примітно, що і Немиря, і Кожара на минулому тижні відвідали Брюссель, де, зокрема, зустрічалися і з Фюле.

Немиря уточнив, що, крім вимог про проведення реформ, у списку є ключові для опозиції політичні пункти. Кожара зі свого боку відзначає, що серед "19 індикаторів" немає прямої вимоги про звільнення з ув'язнення Юлії Тимошенко і Юрія Луценка. "Прізвищ там немає. Там стоїть питання про вибіркове правосуддя, але воно не персоніфіковане",- заявив глава зовнішньополітичного відомства.

У Єврокомісії підтвердили, що проводять операційну оцінку досягнутого Україною прогресу, але заявили, що не можуть надати список індикаторів, на який посилаються українські політики. "На офіційному рівні як такого списку з 19 критеріїв не існує, але ми проводимо постійний діалог з Україною з приводу того, що конкретно потрібно (від Києва) для повної відповідності (очікуванням ЄС) у трьох сферах, визначених грудневим рішенням Ради ЄС. Єдиним відповідним документом є висновки Ради ЄС, прийняті на рівні глав МЗС",- відзначив офіційний представник Єврокомісії Петер Стано.

Три напрямки роботи, про які йде мова, - вирішення проблем законодавства про вибори, зокрема перехід до єдиного Виборчого кодексу; виправлення наслідків вибіркового правосуддя і недопущення його нових випадків; реалізація всеохоплюючої програми реформ, передбаченої порядком денним асоціації.

Варто відзначити, що 7 лютого почнеться візит Фюле в Україну. Київ і Брюссель чекає непростий діалог про можливість підписання угоди в умовах, коли українська сторона декларує неготовність вирішувати "проблему Юлії Тимошенко". У дипломатичному корпусі припускають, що остаточне рішення з цього питання не буде прийнято ані в ході візиту Фюле, ані на саміті Україна-Євросоюз 25 лютого.

Позиція ЄС з цього питання повинна бути визначена консенсусом, а на сьогодні єдиної думки немає. Кілька країн, зокрема Польща і Литва, лобіюють підписання УА навіть у нинішніх політичних умовах, однак у більшості європейських держав вважають неприпустимим підписання даного договору без рішення проблеми переслідування опозиції.

Тим часом у переліку "19 індикаторів" проблемними є не лише пункти, що стосуються політично мотивованих кримінальних процесів. Кожара визнав, що і в деяких інших моментах підходи європейської та української сторони до оцінки якості проведених реформ розрізняються.

"Щодо деяких питань нам ще потрібно зрозуміти і узгодити, що саме від нас вимагається. Наприклад, там є пункт про Виборчий кодекс. Але наша правова система не допускає кодифікації законодавства в цій сфері. Тому мова повинна йти трохи про інше - про реформу існуючого законодавства про вибори", - заявив міністр закордонних справ. Слід зазначити, що вимога прийняти Виборчий кодекс, що уніфікує правила проведення всіх виборів у країні, висувається на адресу України протягом близько п'яти років, і раніше неодноразово визнавалося, що його прийняття - не проблема. Однак Київ вважає за краще утримуватися від цього кроку, змінюючи правила виборів перед початком кожної нової виборчої кампанії.

Читайте також:

Євросоюз підпише асоціацію з Україною після припинення політичних переслідувань

У Єврокомісії обіцяють членство в ЄС країнам, що проводять реформи

Єврокомісар Фюле 7 лютого виступить у Верховній Раді

Кожара побачив "реальні перспективи" підписання асоціацію України з ЄС

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...