Топ Новини

Європейський суд призначив розгляд скарги Тимошенко на 28 серпня

22 червня 2012 в 09:44
Розгляд скарги Юлії Тимошенко про її утримання під вартою в ЄСПЛ відбудеться вже за два місяці. Як повідомив ZN.UA адвокат екс-прем'єра Сергій Власенко, призначення слухань через рік після офіційного звернення - це досить оперативне рішення для практики європейського суду.
tymoshenko_ulya_08.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у п'ятницю, 22 червня, оприлюднив дату розгляду справи № 49872/11, що стосується екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Згідно з інформацією на офіційному сайті суду, засідання призначено на 28 серпня цього року.

Адвокат Тимошенко Сергій Власенко підтвердив ZN.UA інформацію про те, що ЄСПЛ призначив розгляд справи Тимошенко саме на цю дату.

Він нагадав, що перше звернення Тимошенко в європейський суд відбулося 10 серпня 2011 року, і призначення слухань на серпень 2012 року - тобто менше, ніж за рік - для практики європейського суду досить оперативне рішення. (Нагадаємо, що ЄСПЛ надав пріоритет 1 зверненню Тимошенко "зважаючи на серйозність і чутливість висунутих звинувачень" і вирішив розглянути справу невідкладно).

Власенко уточнив, що справу розглядатиме 5-а секція ЄСПЛ, а процедуру розгляду буде донесено сторонам перед засіданням.

Адвокат нагадав, що в заяві Тимошенко до європейського суду згадано порушення кількох базових статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, це стаття 3, яка говорить про тортури щодо неї. Також ідеться про статтю 5 - незаконний арешт, статтю 6, що забезпечує право всіх громадян на справедливий суд.

Власенко також зазначив, що в заяві згадано про порушення статті 18 Європейської конвенції, яка засвідчує, що всі обмеження застосовуються тільки з тими цілями, з якими їх встановлено. «Тобто, якщо це кримінальне переслідування, то воно має бути лише кримінальним і не мати жодного іншого підгрунтя. Ми ж говоримо про те, що переслідування Юлії Тимошенко в Україні носить виключно політичний характер. Тому ми вказуємо на порушення статті 18, яка для нас вкрай важлива», - підкреслив адвокат.

Нагадаємо, що раніше захист Тимошенко подав до Європейського суду з прав людини додаткові документи до її скарги від 2011 року, що стосуються порушення права на справедливий суд.

На сайті ЄСПЛ можна знайти не тільки опис самої скарги Тимошенко. Від екс-прем'єра суд отримав детальний опис стану її здоров'я до і після затримання, а також після винесення вироку. Крім того екс-прем'єр повідомила про те, в яких приміщеннях і з ким її тримали в СІЗО № 13, коли і як її доставляли на судові слухання.

На сайті ЄСПЛ наведено також витяги зі звіту, що його передано українському уряду за результатами візиту в Україну представників Європейського Комітету з попередження тортур і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання. У документах сказано, що ув'язнені часто скаржилися на велику кількість у СІЗО щурів і мишей, а члени комісії самі бачили в установі тарганів.

Далі у висновках європейських експертів описано стан охорони здоров'я в СІЗО, яке, згідно з їхніми висновками, також не відповідає всім міжнародним нормам.

Мін'юст, тим часом, за $ 12 тис. найняв американську фірму, що відстоюватиме позицію українського уряду під час розгляду в Європейському суді скарги Юлії Тимошенко. Раніше адвокати цієї фірми захищали інтереси Кофі Аннана і Олександра Солженіцина.

Читайте також:

При розгляді скарги Тимошенко Європейський суд врахує, що в СІЗО бігають пацюки і таргани

Мін’юст найняв проти Тимошенко американських юристів, які захищали Солженіцина

Розгляд касації у справі Тимошенко перенесли на 26 червня

Турчинов переконаний, що касацію щодо газової справи затягують через Європейський суд

Вирок Тимошенко у газовій справі замінять звинуваченням у вбивстві Щербаня, — Власенко

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...