Європейським чиновникам роздали календарі з нев'їзними українцями

14 січня 2013 в 15:05

Посольство України при ЄС вирішило нестандартним чином звернути увагу європейських політиків на візові проблеми.

Ирэна Карпа
Ірена Карпа - серед українців, яким було відмовлено у в'їзді у Шенгенську зону

Українське представництво при Євросоюзі роздало європейським чиновникам календарі на 2013 рік з фотографіями відомих українців, які отримали відмову у видачі шенгенських віз.

"Щоб ЄС не забував про візові проблеми, з якими стикаються громадяни України, спільно з українськими неурядовими організаціями видано річний календар на 2013 рік з фотографіями відомих українців, яким було відмовлено у видачі візи протягом 2011-2012 років", - повідомив посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв.

Хто саме зображений на календарі, він не уточнив. За словами посла, такі календарі були поширені серед членів Європейського парламенту і представників Європейської комісії - "щоб у них було постійне нагадування про українців, які досі страждають від візового бар'єру".

"Це приклад тих нестандартних підходів, які ми використовуємо у своїй роботі, щоб привернути увагу до цієї проблеми", - зазначив Єлісєєв.

Він звернув увагу, що робота в цьому напрямку вже дала свої результати, і протягом останніх декількох місяців значно скоротилася кількість порушень при видачі віз громадянам України.

Раніше Київ вже вдавався до таких нестандартних заявок. Так, восени 2012 року в Європарламенті були розвішені плакати з зображенням відомих українців, яким було відмовлено у візах (серед них, зокрема, Ірена Карпа). Фотовиставка називалася "Візи? Навіщо?".

Як відомо, Україна домагається введення безвізового режиму з Євросоюзом. Угода про завершення першого етапу переговорів з даного питання може бути підписана на саміті Україна-ЄС 25 лютого.

Київ неодноразово висловлював стурбованість порушеннями при видачі віз українцям деякими країнами ЄС. З цього приводу у жовтні в Євросоюзі було розпочато розслідування.

Читайте також:

МЗС Польщі: Євросоюз повинен скасувати візи для громадян України

Найчастіше українцям відмовляють у візах країни західної Європи

Україна і ЄС підписали угоду про спрощення видачі віз для деяких категорій українців

Українці в 2011 році отримали найбільше шенгенських віз після росіян

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...