Топ Новини

ЄС зможе призупинити безвіз у разі скасування реформ в Україні

14 грудня 2016 в 17:50

Увага ЄС буде прикута до моніторингу реформ у сфері протидії корупції.

украина евросоюз безвизовый
Європейський Союз зможе призупинити безвізовий режим у разі скасування реформ в Україні

Європейський Союз передбачив можливість призупинення дії безвізового режиму у разі якщо третя країна згортає реформи.

В документі вказано, що Європейська комісія повинна відслідковувати виконання зобов'язань країн, громадяни яких звільнені від візових вимог внаслідок успішного завершення діалогу з візової лібералізації, передає "Європейська правда".

"Протягом семи років після набуття сили візової лібералізації для такої країни Єврокомісія має регулярно звітувати перед Європарламентом та Радою ЄС щонайменше раз на рік, або коли Єврокомісія вважатиме такий звіт необхідним, або коли Європарламент чи Рада ЄС запитуватимуть про нього" - йдеться у документі.

Також зазначається, що якщо одного дня Верховна Рада спотворить е-декларування, або скасує норму про заборону дискримінації тощо, ЄС буде вимушений запустити процедуру призупинення безвізу. У випадку України увага буде прикута до моніторингу реформ перш за все у сфері протидії корупції.

Читайте також: В ЄС погодили безвізовий режим для Грузії

Раніше повідомлялось, що у профілі українського проекту зазначено, що Європейський парламент планує розглянути рішення щодо надання Україні безвізового режиму з країнами Європейського Союзу 1 лютого 2017 року, що раніше було заплановане на 18 січня 2017 року.

8 грудня, Комітет Європарламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ схвалив компромісний варіант механізму припинення безвізового режиму для третіх країн, від затвердження якого залежить лібералізація візового режиму для України.

Президент України Петро Порошенко повідомив, що керівництво Європейського Союзу попередньо погодило механізм призупинення дії безвізового режиму з третіми країнами.

Раніше повідомлялось, що тристоронні консультації між інститутами та країнами-членами ЄС щодо механізму припинення безвізового режиму, що відбулися 29 листопада, завершилися безрезультатно.

Нагадаємо, від затвердження в ЄС механізму припинення безвізового режиму залежить розгляд питання про надання безвізового режиму для України.

Раніше комісар ЄС з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Хан заявив, що ЄС зіткнеться з проблемами, якщо не надасть Україні безвиз, проте завдання по його введенню вже до кінця поточного року є надто амбітною.

За матеріалами: Європейська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...