ЄС відреагував на події в Раді: Україна має зосередитися на реформах

Поділитися
ЄС відреагував на події в Раді: Україна має зосередитися на реформах Речник Європейської комісії Майя Косьянчич висловила позицію Брюсселя щодо рішень Ради стосовно діяльності уряду © comments.ua
У Брюсселі побачили "нову якість демократії" в Україні.

Керівництво Європейського союзу відреагувало на події у Верховній Раді і наполягає на необхідності продовження реформ в Україні, незважаючи на "критичний стан справ".

"ЄС ретельно відстежує події цього тижня на пленарній сесії Верховної Ради. При такому критичному стані справ дуже важливо, щоб політичні лідери країни продовжили зосереджуватися на важливій роботі щодо подальших реформ", - заявила речник Європейської комісії Майя Косьянчич, висловлюючи позицію Брюсселя щодо рішень Верховної Ради щодо діяльності уряду.

"Нинішня криза є можливістю підвищити якість роботи і переконати громадян, що лідери України здатні подолати виклики системної трансформації", - переконані в ЄС.

Речник Єврокомісії наголосила, що керівництво України протягом попередніх місяців виконало велику роботу для просування вперед у відповідності з порядком денним реформ заради позитивних результатів для українців.

"Ми бачимо нову якість демократії. Це було досягнуто завдяки більшій прозорості і відкритості всіх інституцій, децентралізації, дерегуляції, вдосконалення державних закупівель, реформи поліції, ефективному використанню всіх інституцій та засобів для викорінення корупції", - повідомила вона.

При цьому ЄС висловив готовність продовжувати надавати допомогу українській стороні у реформах.

"ЄС залишається готовим продовжувати надавати істотну фінансову і технічну підтримку зусиллям України у проведенні реформ", - наголосила Косьянчич.

Напередодні Рада не змогла ухвалити резолюцію недовіри уряду. Вперше в історії України президент не зміг провести через ВР відставку прем'єра, ініційовану ним.

Зазначимо, що для відставки уряду не вистачило 32 голоси.

Раніше Крістін Лагард заявила, що Фонду складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією. У свою чергу посол США в Україні Джеффрі Пайетт назвав заяву Лагард про ризик припинення підтримки Фондом черговим аргументом необхідності проведення реформ.

Також посли країн G7 закликали Україну продовжувати курс реформ у співпраці з МВФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі