ЄС на шкоду собі відклав набуття чинності угоди про ЗВТ заради України, Росії та миру

13 вересня 2014 в 00:02

Важливо відзначити, що українцям не слід турбуватися - відстрочення виконання угоди про ЗВТ піде на шкоду лише ЄС. 

соглашение
Угода про асоціацію набуде чинності не раніше 2016 року

Європейська комісія офіційно підтвердила на найвищому рівні про відстрочення реалізації економічної частини угоди про асоціацію, в односторонньому порядку продовживши до кінця 2015 торговельні преференції для України.

Рішення було ухвалене за підсумками зустрічі єврокомісара з торгівлі де Гухта, міністра економічного розвитку і торгівлі РФ Улюкаєва і глави МЗС України Клімкіна.

Згідно з документом, Єврокомісія пояснює прийняте рішення про відстрочення імплементації угоди необхідністю додаткових консультацій з Росією, щоб зняти всі її "стурбованості", а також для підтримання мирного процесу в Україні.

"Задля стабілізації ситуації в Україні Єврокомісія готова продемонструвати додаткову гнучкість... Ця гнучкість буде полягати в тому, що ми (сторона ЄС) відкладаємо до 31 грудня 2015 року тимчасове застосування положень зони вільної торгівлі", - йдеться в документі.

Протягом всього наступного року "сторони продовжать переговори щодо питань, які турбують Росію".

При цьому в документі окремо винесено, що дане рішення є частиною компромісу з боку ЄС для "всеосяжного мирного процесу в Україні, поваги права України вирішувати свою долю і її територіальної цілісності".

Зазначимо, відстрочка реалізації угоди про зону вільної торгівлі з ЄС означає, що Україна, за словами Клімкіна, отримала "унікальну пропозиція". Для України, в даному випадку, це вигідно, на відміну від Євросоюзу, так як українські товари цілий рік будуть поставлятися на європейський ринок без мита, в той час як мита на європейські товари збережуться. 

Нагадаємо, раніше міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв заявляв, що Росія введе проти України санкції через асоціацію з ЄС, якщо її побажання не будуть враховані і угода про асоціацію набуде чинності в такому варіанті, в якому вона є.

За матеріалами: ZN.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Валерій Магала 13 сентября, 05:59 Да, гнучкість перед диктатором не має меж. Путін скоро накаже світові проголосити себе царицею морською, і смілива Європа продемонструє свою безмежну гнучкість (це що - якась особлива європейська цінність, про яку ми не здогадувалися?), яку радісно буде демонструвати і наш президент, щоб не провокувати диктатора і сподобатись принциповим європейцям. Дивуюся, чому ще не пересаджали всіх наших комбатів, ну, щоб не провокувати... Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • formalin 13 сентября, 00:13 Ну дійсно, чого українцям турбуватися - за них потурбувався президент, який, не цікавлячись думкою людей, залишив свою країну в орбіті Москви! Може, він сподівається таким чином зупинити війну?.. Наївняк! Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...