Єльченко скептично оцінив можливість позбавлення РФ права вето в Радбезі ООН

Поділитися
Єльченко скептично оцінив можливість позбавлення РФ права вето в Радбезі ООН Єльченко вважає, що США, Великобританія, Франція, Китай і Росія не відмовляться від права керувати світом" © twitter.com
Перегляд Статуту ООН може розтягнутися на десятиліття.

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко вважає малоймовірним реформування Організації Об'єднаних Націй, зокрема, позбавлення кого-небудь з постійних членів Ради Безпеки права вето.

"Що стосується права вето, то йдеться не тільки про Російську Федерацію, а про всіх п'ятьох членів Ради Безпеки. Якщо б ми говорили про необхідність скасування права вето для однієї конкретної країни, можливо, вдалося б це швидше зробити. Але оскільки це стосується всіх п'яти країн, то зрозуміло, що ніколи ні одна з них не відмовиться добровільно від такого права. Як раніше говорили, управляти всім світом", – розповів Він в інтерв'ю "Радіо Свобода", опублікованому в неділю, 5 грудня.

Дипломат нагадав, що для здійснення такої реформи керівних органів ООН необхідно внести зміни до Статуту Організації. При цьому, зміни потрібно узгодити з усіма 193 країнами-учасницями, кожна з яких згодом повинна їх ратифікувати.

"Уявіть собі, скільки це займе часу, навіть якщо вдасться досягти такої згоди і такої готовності", – зазначив Єльченко.

Разом з тим, представник України в ООН додав, що "розмови ці припиняти не варто, тому що світ не стоїть на місці. Хто знає, що буде через 5-10 років? Треба тримати п'ятірку в постійному тонусі. Щоб вони розуміли, що не всі згодні з сьогоднішньою ситуацією ".

Ініціатива обмеження права вето для членів Ради безпеки була висунута Францією ще в 2013 році, проте розмови про це активізувалися після одноосібного накладання Росією вето на ідею створення міжнародного трибуналу, щоб притягнути до відповідальнотсті винних у катастрофі "Боїнга" в Донецькій області, в результаті чого загинуло 298 осіб. Підтримку даної ініціативи, крім Франції, висловив інший постійний член РБ ООН - Великобританія.

30 вересня 2015 року за необхідність позбавлення Росії права вето в Радбезі ООН висловилися 67 держав, включаючи Швецію та Норвегію, а в жовтні того ж року заступник голови Адлминистрации президента України Костянтин Єлісєєв заявив про готовність понад 100 держав підтримати це рішення.

Директор Інституту стратегії та безпеки Університету Ексетара Патрік Портер на сторінках авторитетного видання The American Interest вказував не відсутність у міжнародних організацій, насамперед ООН, можливостей карати порушників норм міжнародного права, так як ці порушники ними ж і керують. Зокрема, постійний член Ради Безпеки ООН Росія неодноразово блокувала його резолюції по Україні та Сирії, так як сама є учасником конфлікту в цих країнах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі