Яценюк хоче заблокувати ухвалу нового закону про вибори до парламенту

18 серпня 2011 в 07:44
Одне з найголовніших завдань опозиційних сил - не допустити прийняття провладною партією нового виборчого закону, який зробить неможливим проведення демократичних виборів в Україні, заявив лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба партії.
yacenuk_yatsenuk_zminymomajbutne_02_frontzmin.org.jpg
frontzmin.org

«Завдання опозиції - не дати можливості Партії регіонів переписати виборчий закон під Партію регіонів. Тому що те, що сьогодні запропонував парламенту Кабінет міністрів, є ніщо інше, як переписування закону для формування конституційної більшості під провладну партію», - сказав він в ефірі «Радіо-Ера» 17 серпня.

Він підкреслив, що влада діє як хунта та її необхідно зупинити. Це можна зробити, зруйнувавши монополію Партії регіонів, відновивши баланс влади. Тому результатом виборів 2012 року має стати об'єднання демократичних сил в новому парламенті, формування демократичної більшості: «Ми повинні дійсно об'єднатися (в новому парламенті). Дві колони, можливо три, які йдуть зараз на вибори як опозиційні демократичні сили, повинні чітко відповісти на питання: що і як вони роблять у новому парламенті? Така робота повинна дати 226 голосів народних депутатів України, які не є васалами Партії регіонів, не підконтрольні президенту Януковичу...». А. Яценюк зазначив, що про координацію дій у парламенті опозиційні сили домовляються сьогодні в Комітеті опору диктатурі.

При цьому він вважає недоцільним об'єднати опозицію в одну партію. «Тому що дві опозиційні партії завжди отримують більшу кількість мандатів у парламенті, ніж одна. Наприклад, останній випадок у Великобританії, коли дві опозиційні партії сформували більшість у британському парламенті», - сказав А. Яценюк.

Нагадаємо, що проект закону про вибори до парламенту Мін'юст оприлюднив у травні. Він передбачає збільшення прохідного бар'єру для партій з 3% до 5% і повернення до змішаної системи (пропорційно-мажоритарною).

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...